Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudná nekem magyarázni...

El tudná nekem magyarázni valaki, hogy a kollégiumi pontszámítás hogy történik? (BGE)

Figyelt kérdés

Találtam az oldalukon több dokumentumot is ezzel kapcsolatban, de mindegyik mást ír, hogy mi mennyi pontot ér meg hogy egyáltalán mi alapján pontoznak. Az egyik alapján pl. 15-20 pontom lenne összesen úgy, hogy 70-80 körül szokott lenni a ponthatár a kollégiumba. Ennél viszont nem volt szó olyanról, hogy elsőévesként előnyben részesítenének vagy plusz pont lenne vagy bármi ilyesmi, de úgy tudom, hogy az. Meg a tanulmányi pontokról sem találtam semmit, míg egy másik szerint 40 fölötti pontot kapnék a felvételi pontszámommal.

Az egy főre eső havi nettó átlagjövedelmet sem értem, mert ha minden igaz, akkor az 0 pont nálam úgy, hogy anyukám nettó 197-et keres, és az elosztva kettővel több mint 87.500, így 0 pont. A távolság 1 pont (44 km), és a fogyatékosság 7, de arról nem is biztos, hogy időben lesz papírom, + anyukám elvált, és azt hiszem ennyi.

Ez alapján írtam:

[link]



2023. júl. 8. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Szóval 44 kilométeres vonzáskörzeten belül élsz, a muterod keres br 300 000-at, igazolni pedig nem tudod a fogyatékosságot.


Tulajdonképpen miért akarsz kollégiumba kerülni és miért vennéd el azoktól a férőhelyet akiknek lehetőségük sincs ingázni az egyetemre és mélyszegénységből származnak!?

2023. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretnék/tudnék ingázni, mert lehetetlen lenne úgy dolgoznom egyetem mellett, hogy napi 3 óra elmegy csak utazással, anyagilag támogatni meg nem nagyon tudnának ennyi pénzből engem. A fogyatékosságról meg megvan a diagnózisom, de az nem elég, elképesztően hosszú bürokratikus procedúra kell hozzá, hogy elfogadják.

Egyébként meg nem a mélyszegénységben élőktől veszem el a férőhelyet, leginkább azért, mert ők el sem jutnak az egyetemig, hanem a csalóktól, akik mindenféle módon trükköznek, hogy bekerüljenek. Aki meg tisztességesen csinálja a dolgokat, az b#szhatja.

De köszi a semmit nem érő választ.

2023. júl. 8. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
#2 Szóval még te is dolgozol és állandó jövedelmed is van, nem csak a muternak. Hát itt a csaló az pont hogy te vagy, nagyon remélem hogy az ilyen szélhámosok helyett tényleg olyanokat vesznek fel kollégiumba akik a nyomorból akarnak kitörni például Békés-megyéből 300 kilométerről az egyetemről.
2023. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom. Diákmunkáról beszéltem, amit akkor csinálnék, ha már egyetemista lennék. Okos voltál megint.
2023. júl. 8. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Először amikor említetted hogy fogyatékosság arra gondoltam hogy valami testi rendellenesség vagy bizonyos tevékenységben korlátozott vagy, de a kommunikáció során ráébredtem hogy te értelmi fogyatékos vagy.


Nos ebben az esetben viszont drukkolok hogy felvegyenek a koleszba, már csak az elvégzés hagy maga után némi kivetnivalót...

2023. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Neked súlyos problémáid vannak. Éldd ki a frusztrációdat máshol.
2023. júl. 8. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos szinte esélytelen bekerülnöd, szinte több tucatszoros a túljelentkezés, ráadásul tényleg szociális rászorultság alapon számolják a pontokat. Ami nekem csak azért fura mert a bge nem egy olyan suli ahova a mélyszegénységből kitörni igyekvők járnának
2023. júl. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak rászorultsági alapon? Mert még ha azt nézem, hogy valaki mondjuk 300 km-re lakik, ő is csak 12 pontot kap érte. Közel sincs meg 70-80, és ez egy kicsit hihetetlen nekem. Az egész táblázatnak igaznak kellene lennie valakire és a legsúlyosabb kategóriában, hogy legyen esélye, de ilyen ember meg nem létezik. Szóval ez nagyon fura, meg az is, hogy egy karnak csak egyetlen kolija van, ami kb. 300 férőhelyes és több ezer hallgató van.
2023. júl. 9. 09:46
 9/9 anonim válasza:
A felvételi pontokat is nézik az elsősöknél. Ha ilyen 400 feletti ponttal kerültél be, arra akár 50 pontot is kaphatsz. De ezen a linken többet megtudhatsz a pontszámításról. [link]
2023. júl. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!