Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy egyetemre azért nem vesznek fel, mert egy másik szakra amit megjelöltem kevesebb a jelentkező, és inkább oda vesznek fel hogy feltötsék a helyeket?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk például első helyen megjelölöm a SZTE mérnökinfót, 3.vagy 4.helyen meg mondjuk Pannon egyetem mérnökinfót, és a ponrtjaim alapján felvennének a SZTE -re is, de mivel megjelöltem a Pannon egyetemet is, és oda esetleg kevesebben jelentkeznkek (SZTE -n meg mondjuk még túljelentkezés is van), akkor lehetséges, hogy inkább a Pannon egyetemre vesznek fel hogy feltöltsék a helyeket?

2023. júl. 9. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
2023. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme lenne? Miért járna jobban a SZTE azzal, hogy hozzá kevesebben jönnek?

Meg ha ilyen feltételek lennének az algoritmusban, a büdös életben nem futna le...

2023. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend számít. Ha elég a pontod az elsőként megjelöltre, akkor oda vesznek fel.

Utána már te sem gondolhatod meg magad, hogy mégis a harmadikként megjelöltre mennél (hiába van elvben oda is megfelelő pontod), úgyhogy amíg még lehet sorrendet módosítani - ha lehet még -, jól gondold át.

2023. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, nem vesznek csak azért fel másik egyetemre hogy egy adott helyen feltöltsék a keretet. Ha SZTE az első és van elég pontod, beleférsz a keretbe akkor fixen fel vagy véve ha meg nem férsz a keretbe akkor nézik a második helyen megjelölt szakot és így tovább amíg vhova bekerülsz vagy elfogynak a jelölt szakok. Onnan hogy téged felvesznek mondjuk az elsőre jelölt szakodra a többi kb olyan mintha meg se jelölted volna.

Amúgy meg ott a pótfelvi, azért is van hirdetve hogy ha van még hely lehet rá menni, nem kötelező az első körben minden szakot feltölteni. Iletve nem fordulna elő akkor olyan hogy egy szak nem indul mert nincs elég jelentkező ha így át lehetne irányítani embereket.

2023. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kérdés akkor lenne "jobb", ha azt kérdeznéd, hogy mondjuk ugyanazon egyetemre jelentkeztél, de két különböző szakra, és a hiányptlás miatt, esetleg felvesznek e inkább a másodikra, semmint az elsőre. Bár erre a kérdésre nem tudom a választ, csak logikusabbnak tűnik.
2023. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. És olyan lehet, hogy egy adott egyetemen, adott szakból megjelöltem az ösztöndíjasat és az önköltségesset is (ösztöndíjasat elöbb), akkor inkább a fizetősre raknak be?

Bocsi ha hülye kérdés😃

Köszönöm az eddigi válaszokat

2023. júl. 9. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5# Egyetemen belül se csinálnak ilyesmit, azért kell sorrendet állítani mert az alapján nézik a felvételt. Nem lenne értelme a sorrendnek ha aztán random pakolnák a diákokat ide-oda ahogy akarják.
2023. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Köszönöm, nem tudtam, csak elmélkedtem 😃

2023. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"És olyan lehet, hogy egy adott egyetemen, adott szakból megjelöltem az ösztöndíjasat és az önköltségesset is (ösztöndíjasat elöbb), akkor inkább a fizetősre raknak be?" - Nem, a sorrend szent és sérthetetlen. :D Ha pl 50 embert tudnak felvenni támogatott verzióban és te a 40. vagy akkor felvesznek fixen, ha meg a 60. akkor nézik tovább hova jelentkeztél. Ha az önköltségesen ugyanúgy 50 a keret de ott a pontszámod alapján benne vagy ebben akkor oda felvesznek. Nincs olyan lehetőség hogy az elsőnek jelölt helyre lenne elég pontod de máshova vesznek fel bármilyen ok miatt.
2023. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha tudnád, hogyan működik a felvétei rendszer, nem kérdeznéd.

Én a tanítványaimnak kb így szoktam elmagyarázni:

A diákokat sorba rakják, elért pontszám szerint; minden szakot felírnak egy-egy a/4 lapra, külön állami, külön ktg. És elkezdik.. Hova jelentkezett első helyre a legmagasabb pontszámú diák, felírják a nevét adott lapra; jön a következő pontszámú. Amikor egy lapon betelik az adott szak létszáma; onnantól ha eljutnak Marihoz, aki ezt írta első helyre, de ugye már nincs hely, akkor oda kerül, amit másodiknak jelölt. A lapon szereplő utolsó ember pontszáma a ponthatár.

(némiképp változtat ezen, ha sok embernek van azonos pontja, ezért vannak intézményi keretszámok, egyik szakra mehetnek többen, másikra kevesebben...)

2023. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!