Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Száz fő feletti/körüli jelentk...

Száz fő feletti/körüli jelentkezőszám miért van még most is ismertebb egyetemek tanító szakán, mikor (olvasható és hallható rendszeresen), hogy egyre rosszabb lesz a helyzetük az általános iskolai tanítóknak? (És természetesen tanároknak is.)

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz (részben mivel sok) a tananyag, sokat követelnek (tudom, azért nem egy orvosi, vagy jogi), rengeteget(!) kell magolni, és vannak azért (hiába írják, hogy csak tanító képzés) bőségesen elvárások. A lemorzsolódási arányszám sem kicsi.


Ezt a szakot - szerintem - csak elhivatottsággal lehet végigvinni.


De így, hogy egyre "kellemesebb" a helyzete a tanítóknak, hogyhogy (még az utóbbi években is) ilyen sokan jelentkeznek? Talán csak a Debreceni Református Hittudományin indul viszonylag kevés hallgató tanító képzésen.



2023. márc. 13. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Én nem értem ezeket a kérdéseket, de biztosan bennem van a hiba: 18 évesen hányan láttuk reálisan, mivel jár, milyen lehetőségeket jelent egy szak?
2023. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bizakodóak abban, hogy jobb lesz a helyzet mire végeznek (én még bizakodó vagyok, habár nem vagyok tanár). Sok fiatal nem tudja, hogy mi akar lenni, de viszont szeret gyerekekkel foglalkozni. Pár ismerősöm óvodapedagógus (pár éve végezték), ők azért mentek oda, mert szeretnek kis gyerekkel foglalkozni, a gimis 50 órás munkát óvodába végezték és ott szerették meg.
2023. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem nehéz, pláne nem nagyon.

A sok jelentkező azért van, mert sokan beírják 2-3. helyre amolyan "biztonsági játékként", mert hogy ha nem veszik fel máshova, anya/apa nem tartja el tovább, csak ha tanul. Na, pont ezek fognak majd lemorzsolódni is.


Nem csak Debrecenben vannak kevesen. Más iskolákban is az elmúlt években töredékére esett vissza a hallagtói létszám. Van, ahol az összes képzésen (tanító, óvó, kisgyermeknevelő, nemzetiségi szakok is, nappali, levelező egyben) nincs annyi hallgató, mint mondjuk 15 éve egyetlen szak egyetlen évfolyamán.

2023. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Segítenél nekem ebben? Mivel érdekel, ezért leírnád, hogy ez mely egyetemekre igaz?


"Van, ahol az összes képzésen (tanító, óvó, kisgyermeknevelő, nemzetiségi szakok is, nappali, levelező egyben) nincs annyi hallgató, mint mondjuk tizenöt éve egyetlen szak egyetlen évfolyamán."


Szerintem csak a DRHE-n jelentkezett kevés hallgató tanító szakra (meg az olyan picike helyeken, mint például Tokaj Hegyalja). Minden más egyetemen elég sokan (száz körül/felett) indulnak - még ha ahogy írtad is, ezekből sokan idővel szépen le is morzsolódnak.

2023. márc. 14. 17:40
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem nehéz, pláne nem nagyon."


Ez pedig erősen vitatható, lásd a kifejtés rész leírását, hogy miből van követelés, és az is bőségesen (hiába "csak" tanító, nem orvosi, nem jogi, nem mérnöki, mégis vannak jelentős elvárások, ezt könnyen "megúszni", pláne rengeteg magolás nélkül senki nem tudja).

2023. márc. 14. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Segítek: EJF pl.
2023. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát fgyelj... munka és család mellett csináltam és nem szakadtam bele. Élveztem minden percét, örömmel tanultam, 4 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hány napot/éjszakát töltöttem magollással.

Gyakorlat, na az húzós. Iszonyú melós, egy jól felkészült, megtervezett óra benne van akár 2-3 napi munkában is. De megéri, mert utána ebből lehet építkezni odáig, hogy később (amikor már leírni nem kell) már akár 5-10 perc is elég a tervezéshez.


Komolyan nem értem, milyen követelésről, magolnivalóról írsz. A pedagógián és a pszichológián kíül minden megtanulni-való olyan, amit alkalmazni is fogsz, vagyis nem magolni kell, hanem értelmezni, felfogni és tudni visszaadni.

2023. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Mert legkönnyebben szak és nem jut más eszükbe. Nem kell tanulni, teljesíteni.

Tovább nem gondolják.

2023. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

“hiába írják, hogy csak tanító képzés)”


Mi az, hogy “csak”?!

A legfontosabbak az alapok, ott dől el minden.

2023. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Eddig is és ezután is úgy volt, hogy akit a szülő megtanít vagy más családtag és/vagy magán tanár, annak lesz jó a tudása.

Az iskola ezen csak rontani szokott, ha jó a családi háttér akkor kevésbé, ha rossz akkor jobban.

2023. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!