Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz lenne úgy magántaná...

Nagyon gáz lenne úgy magántanárhoz menni, hogy abszolút semmit nem tudok töriből?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki megkérdezi, azért gondolkozom ezen a nyári szünet kellős közepén, mert arra félre kéne tenni a fizetésemet, nem elszórni a strandon, mivel szüleim nem tudják finanszírozni a tanárt. Jövő májusban érettségizek töriből, és semmit nek tudok. De ezt úgy értsétek, hogy tényleg abszolút semmit. Mindenkinek van olyan tantárgy aminél egy porszem is érdekesebb és percenként bealszik rajta... Na nekem a töri volt ez, általánostól mostanáig. Viszont az egyetemhez nagyon kellene a minimum 80%-os érettségi. Ezért gondolkodom egy magántanáron aki felkészítene rá, de ha csak folyamatosan meg fog alázni hogy nem igaz hogy ezt se tudom, meg hasonlók, azért nem fizetek. Szerintetek? Volt még így valaki valamilyen tantárggyal? Próbáljak meg magamtól felkészülni?

2023. júl. 9. 22:18
1 2
 11/18 MDaniel98 ***** válasza:
46%
Az én tapasztalataim is a 10#-est támasztják alá. Én közgáz suliba jártam, és minimum az osztály felének gőze nem volt az egész történelem tantárgyhoz, semmit nem tudtak róla, - de ezt legalább be is látták. Abszolút nem voltak hülyék vagy ilyesmi, de nem ment nekik, jártak is magántanárhoz. Aki meg azt gondolja, hogy a töri évszámok bemagolásából áll, az garantáltan nem figyelt oda, és nem is értett meg belőle semmit.
2023. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

#10 #11

A tankonyvben alapbol osszefuggeseiben irjak le a torteneseket. Nincs semmi trukk, meg varazslat, ami miatt kellene tanar. Leulsz, elolvasod, ertelmezed mit olvastal. Ha nem eleg, utanaolvasol mashol, ahol esetleg reszletesebben kifejtik. De a tankonyvnek boven eleg kell, hogy legyen tortenelembol. Meg nem tortenelem szakra keszul, rengeteg feladat szimplan forrasok ertelmezese… Megint csak szovegertes. Ami ugy fog konnyen menni, hogy gyakorlod. Foglalkozol vele, olvasol, es ezt egy tanarral sem tudod lesporolni. Senki nem irta, hogy az egesz csak a magolasrol szol, de ettol fuggetlenul egy par dolgot fejbol kell azert tudni. 10 eve erettsegiztem. Azota olyan anyagok vannak fent youtubeon hogy csak pislogok. Regebben is voltak de nem ennyi. Konkret tanacsokat adnak tanarok, mit hogy csinalj. Elmagyaraznak temakat is… Van egyebkent a Corvinusnak egy jo erettsegi felkeszitoje, Studium Generale a neve, diakok akik mar tul vannak az erettsegin ok tartjak, es nagyon jo. Teljesen ingyenes, barki jelentkezhet. Tori-matek-kozgaz is van. Ha nem pesti vagy, online is van. Annyi ingyenes lehetoseg van, hogy elkepeszto. Es hangsulyozom, semmi tobbet nem kernek erettsegin, mint ami le van irva a tortenelem konyvben. Ha egyetemre megy az ember, hidd el sokkal nagyobb kihivasok is lesznek ott ennel.

2023. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 MDaniel98 ***** válasza:
23%
Jellemzően egyébként azoknak akik csak bemagolják az anyagot (és ez most nem csak a törire vonatkozik), szokott lenni a legnagyobb szája, hogy "ők márpedig értik az anyagot és megy nekünk xy tantárgy" - ezt onnan vezetik le, hogy megkapják a maguk 3-4-eseit, majd amikor valaki rávilágít arra, hogy egy 62%-os középszíntű érettségitől még nem értesz egy tantárgyat meg, legfeljebb csak átmentél rajta (főleg ha 1 hónap múlva rákérdeznénk és már felét nem tudja), akkor vérig vannak sértve - ilyennel is találkoztam.
2023. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
A kérdés leírása kapcsán nekem az jutott eszembe, hogy a magántanárral lehet, hogy nem is az lenne a baj, hogy piszkálna, hogy abszolút semmit nem tudsz, hanem az lenne inkább a probléma, hogy mivel nincs motivációd, azt gondolod, hogy majd a tanár megtanulja helyetted. Szerintem van értelme magántanárhoz menned, de fejben is rendet kell tenned magadban. A tanár biztos nem fog ekézni, amiért semmit nem tudsz (hiszen éppen ezért mentél magántanárhoz), viszont azt ne várd el tőle, hogy ő csináljon mindent, neked kell beletenni a munkát.
2023. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

12, ne haragudj de én tanárként mondom hogy a tankönyvek egyáltalán nem az összefüggésekre mutatnak rá. Ha jobban megnézed, akkor lehet hogy leírja a 'legfontosabb' információt de egyáltalán nem ad kontextusts a történelemhez. Kontextus nélkül pedig nem lehet megérteni semmit.

Aki történelmet akar tanulni annak nem a tankönyv el kell kezdenie mert az kb maximum összefoglalja az eseményeket.

2023. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként azokat meg nem értem akik az ellen kampányolnak hogy tanárhoz menj. Ha te erre szeretnéd szánni a pénzed akkor nyugodtan szánd rá. Rengeteget fog segíteni, természetesen.

Ez olyan hogy ne menj akkor fodrászhoz se, mert YouTubeon van egy csomó tutorial, hogy hogyan vágd le magadnak a hajad 🤦‍♀️

2023. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

A kérdező véleményt kért, dilemmában van, hogy kérjen-e segítséget, vagy magától próbáljon-e felkészülni. Itt nem kampányolás megy a magántanár ellen, hanem nyilván mindenkinek van erről véleménye, aki leérettségizett már. Az emeltem úgy lett 82%, hogy semmi másból nem tanultam, mint a tankönyvből, és 12. osztályban döntöttem el, hogy ebből szeretnék emeltezni. Nyilván akkor csodabogár vagyok, hogy sikerült, meg biztos csak rosszindulatból írták mások is, hogy nem szükséges a magántanár.

De szerintem itt szívesen olvasnánk olyan összefüggésekről, amiket könyvben nem lehet olvasni, de az érettségihez pedig szükséges. Konkrét példával légyszi. :) Illetve, hogy mit ajánlanál olyannak, aki történelmet akar tanulni, ha azt mondod, hogy nem a tankönyvvel kellene kezdeni? Sokan örülnének szerintem ilyen tanácsoknak akik a jövőben érettségiznek.

Youtubeon meg egyébként tanárok is készítenek videókat, akkor már miért ne lehetnének jók?

A fodrászos példád azért nem állja meg a helyét, mert nagyon sok ember le tudja magának vágni elég jóra. Senki nem állítja, hogy haszontalanok a fodrászok, de nyilván megvan a lehetőséged, hogy egyedül megpróbáld, és nem lehetetlen egyáltalán.

Nem doktori disszertációt kell írnia a kérdezőnek, hanem leérettségizni... Én ajánlottam ingyenes alternatívákat, úgyhogy a fentebbi kérdéseimmel én most visszadobom a labdát azoknak, akik a másik oldalon állnak, hogy valami építő jellegűt is írjanak. :)

2023. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
38%
Jaj írjak konkrét példát, úgy hogy utána kiguglizod nagy okosan. Azért sikerült jól a töri érettségid, mert jó tanárod volt. Jól magyarázott. Nekem borzasztó töri tanárom volt, aztán mégis töri szakra mentem, mert egy évig egy nagyon jó töri tanárom volt. Ha ő nem lett volna, azt sem tudom mi fán terem.
2023. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!