Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz lenne úgy magántaná...

Nagyon gáz lenne úgy magántanárhoz menni, hogy abszolút semmit nem tudok töriből?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki megkérdezi, azért gondolkozom ezen a nyári szünet kellős közepén, mert arra félre kéne tenni a fizetésemet, nem elszórni a strandon, mivel szüleim nem tudják finanszírozni a tanárt. Jövő májusban érettségizek töriből, és semmit nek tudok. De ezt úgy értsétek, hogy tényleg abszolút semmit. Mindenkinek van olyan tantárgy aminél egy porszem is érdekesebb és percenként bealszik rajta... Na nekem a töri volt ez, általánostól mostanáig. Viszont az egyetemhez nagyon kellene a minimum 80%-os érettségi. Ezért gondolkodom egy magántanáron aki felkészítene rá, de ha csak folyamatosan meg fog alázni hogy nem igaz hogy ezt se tudom, meg hasonlók, azért nem fizetek. Szerintetek? Volt még így valaki valamilyen tantárggyal? Próbáljak meg magamtól felkészülni?

2023. júl. 9. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

A töri pont nem az a tantárgy, amihez tanár kell.

Kezdd el most elölről a tananyagot!

Ha megtanulsz egy témakört, gondolj arra, hogy most mennyit megspóroltál!

Aztán jutalmazd meg magad egy kis strandolással!

2023. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Történelmet le kell ülni és meg kell tanulni, nincs rajta mit magyarázni vagy korrepetálni. Egy magántanár sem fogja belédverni az évszámokat. Ha b@szol tanulni mert nem érdekel akkor mit csodálkozol hogy nem tudod a törit?
2023. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
De lehet, hogy kell a motivációjához, hogy eljárjon egy tanárhoz és még fizessen is érte a saját pénzéből. Egyébként csoportos előkészítők is vannak. Az biztos, hogy a tanár nem fog megalázni, mert 1 hét múlva már csak a hűlt helyedet nézhetné.
2023. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom miért pontozták le az első két válaszolót. A törihez csak segg kell, ez pont az a tantárgy amihez egy magántanár nem tud túl sok segítséget nyújtani. Talán nagyon max egy alkalomra érdemes elmenni tanárhoz érettségi előtt, hogy az esszéírás fortélyait átbeszéljétek, mert ott van pár szempont amit ha tudsz és tudatosan figyelsz rájuk vizsga közben, akkor lehet pár potya pontot szerezni, de egyébként azért tök felesleges 5-10 ezret fizetni óránként, hogy elmondják neked a tankönyvben leírt eseményeket. Attól, hogy egyszer hallod a tanár szájából az adott témakört, még nem fogod megtanulni, otthon ugyanúgy le kéne ülnöd a tankönyv fölé és rászánni az időt.
2023. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért tényleg sok múlik azon, hogy egy adott tanár hogyan tálalja az anyagot (és ez nem csak a történelemre igaz). Nekem úgy lett 90%-os a töri érettségim, hogy abszolút nem tettem bele magamtól semmit, pedig sokáig nem volt a szívem csücske a tantárgy (eléggé reálos beállítottságú vagyok), viszont 11. osztályban új tanárt kaptunk, aki úgy adta le az anyagot, mint egy "mesét", élvezetes órákat tartott, így könnyen megragadtak a fontosabb információk, illetve külön tetszett, hogy a tanárnő igyekezett összefüggéseiben, logikusan láttatni a történéseket. Ha magántanárra nincs pénz, akkor ott a Zanza TV, meg YouTube-on van asszem történelemből ilyen érettsegire felkészítő videósorozat, hogy melyik iskola csinálta, azt meg nem mondom, de a megfelelő kulcsszavak használtaval azért meg lehet találni. Kitartást kérdező, drukkolok! :)
2023. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#4 Nem tudom, én mindenkinek zöldet nyomtam eddig

#5 Köszönöm, kedves vagy :)

Egyébként azért gondoltam a tanárra, mert most voltam előrehozott középinfón, és nekem még volt annyi előnyöm hogy az ofőm pár évvel korábbi kidolgozott érettségi tételeket adott, vagyis tudtam mi a követelmény a mi iskolánkban. Elméletben. Gyakorlatban meg osztálytársam aki előttem volt, kihúzott egy tételt amit pont töviről hegyire tudtam, és végighallgattam hogy olyanokat kérdeznek tőle amik a tételben sehol nem voltak. Nekem szerencsém volt mert olyat húztam, amiről amúgy is tudok beszélni mert elég alap téma (emailek). De törivel nincs meg ez a tudásom, és nem szeretnék úgy járni, hogy azt hiszem mindent tudok, elmondom a tételt, aztán olyat kérdeznek hogy megmukkanni se tudok :/ És egy tanár el tudja mondani hogy figyelj ezt meg ezt még bele kéne tenni mert valószínűleg kérdezni fogják. De ha hülyeséget mondok, kérlek javítsatok ki, azért írtam ki a kérdést 😅

2023. júl. 10. 01:16
 7/18 A kérdező kommentje:
A tanáros dologra reflektálva, kicsit eltekintve a kérdéstől: Az ált sulis töri tanárom csak darálta a tényeket, az 1. középsulis tanárom túlságosan próbálta interaktívvá tenni így végül semmit nem tanultunk (emlékszem, egyszer maketteket kellett neki gyártani jegyre...) A második szintén csak a száraz anyagot darálta, az ideinél pedig önálló feldolgozás van... Szóval sose volt olyan tanárom aki érdekesen, "mesélősen" közelítette volna meg a tárgyat. Talán ez a baj, mert amúgy maga a múlt érdekel, az idős családtagjaimat is sokat kérdezgettem hogy milyen volt régen, apummal is szoktunk régi korokról, háborúkról beszélgetni és akkor úgy bele tudom élni magam. De az órák előtt muszáj egy kávét meginnom különben komolyan elalszok.
2023. júl. 10. 01:50
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha kell az egyetemhez, akkor megvan a motivacio. A kovetelmenyeket nezd meg, milyen feladatok szoktak lenni, latod, hogy az esszenel miket pontoznak, meg szobelinel stb. Tudd hasznalni az atlaszt, gyakorold a szovegertest, a kozep nem tul nehez belole. (Az emelt sem tulsagosan.) En emelteztem belole, de rengeteg temarol fogalmam sem volt soha, el sem mondtak normalisan, de kellett a jo eredmeny az egyetemre. Boven otos lett igyis, mert jol belehuztam, de tenyleg csak arrol szol, hogy leulsz es tanulsz, konyvbol vagy a youtuberol, amelyik jobban megy. Ne szord el erre a penzed, csinald okosan. Tokre nem szamit milyen tanaraid vannak.
2023. júl. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Nyaron pedig inkabb pihenj, majd szeptembertol tanulj ra pluszban, ha nagyon ugy erzed. Ha a tori kozeptol parazol a legjobban, akkor nagy baj nincs.
2023. júl. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy gáz. Azért van, hogy segítsen:) menj nyugodtan. Ezekre az idiótákra meg ne hallgass, hogy nem kell tanár. Mindenki azt vesz a pénzén, amit akar. A töri azért nehéz sokak számára, mert ennyit látnak, hogy be kell seggelni, közben meg nem értik az összefüggéseket.
2023. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!