Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ képzés hogy lehet ilyen...

OKJ képzés hogy lehet ilyen rövid?

Figyelt kérdés

[link]

A környezetvédelmi technikust képzést szeretném elvégezni jövő szeptemberig bezárólag, ez pont megfelelne. Viszont máshol előképzettség nélkül nagyjából minden 2 éves, ugyanilyen felállásban, ugyanígy estin, itt miért csak 1?

És a [link] szakképzési centrumok közt miért nincs fent?

Alaposan átnéztem a weboldalt, de nem találom hol a csavar.



2023. júl. 10. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
A 2 éves képzés sem ér semmit meg az 1 éves sem. Akkor nem mindegy meddig tanulod? Örülj neki hogy 1 év alatt megszerzel egy semmire nem használható papírt
2023. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakképzések központi szabályozása a tanórák összes minimális számát adja meg minden szakképzésre, nem pedig azt, hogy az adott számú tanórát hány hónapba sűrítik bele. Ha egy iskola magas heti óraszámot nyújt, akkor tehát ezzel elvileg lerövidítheti a képzési időt.


Ugyanakkor most utánanéztem: a környezetvédelmi technikusképzés előírt minimális óraszáma 960 óra, tehát ha mondjuk 35 hétre osztják ezt el (ami nagyjából egy tanév hossza), akkor az 28 tanóra hetente. Ez heti egy jelenléti tanítási nap és heti két délután online oktatás alatt nyilvánvalóan kivitelezhetetlen. Úgyhogy szerintem a linkelt honlapon történt elírás. Valószínűleg valójában 2 éves képzésről van szó.

2023. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Imádom mikor ez a 3 pipás meg 2 pipás (egy személyről van szó), lefikázza az OKJ-t meg mindent büfészaknak hív a hasonló kérdések alatt...


Csak nem kitúrt a pozíciódból, vagy jobb pozíciót kapott valaki a munkahelyeden, aki ehhez hasonló képesítésekkel rendelkezik? És kisebbségi komplexusod lett emiatt? Ezért fújsz ennyire rájuk?

2023. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Írtam nekik emailt, 1 éves, a szakképzési törvény szerint a felnőttképzésben megtartandó kötelező foglalkozások száma a tanulói jogviszonyban szervezett foglalkozások legfeljebb 40%-ára csökkenthető, az időtartam pedig a negyedére.

De még így sem világos, hogy akkor pl. a petrikes esti vegyésztechnikus miért 2 éves, ha megtehetik hogy gyorsabban lezavarják, ráadásul a résztvevők túlnyomó többsége nem is fizet érte.

2023. júl. 10. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Vegyésztechnikus nem leszel 2 év alatt. Nekem anno 5 év volt, és az egyetemen így is fel kellett kötni a gatyát, akkor gondolhatod, hogy mennyit érnek ezek a gyorstalpaló pénzbehajtó viccek.
2023. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt találod a rendes képzést:

[link]


Az oldal alján megtalálod, hogy melyik sulikban indul.

2023. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet kérdező...


Ha a suli rendelkezik akkreditációval, akkor ÁE (államilag elismert tanúsítvánnyal záródó) képzést hirdet meg...így nincs vita a jogosultággal kapcsolatban.



"De még így sem világos, hogy akkor pl. a petrikes esti vegyésztechnikus miért 2 éves, ha megtehetik hogy gyorsabban lezavarják, ráadásul a résztvevők túlnyomó többsége nem is fizet érte."


Ez nem feltétlenül a pénzről szól.

Hogy a képzést konkrétan mennyi idő alatt oktatja le, már más kérdés.

Ez függ az oktatóktól is, hogy mennyi órát tudnak egy héten vállani (sokan máshol is tanítanak vagy nem fő állásúak), függ az adott intézmény kapacitásától, mennyi oktatót tud szerződtetni...

2023. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!