Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni emelt infó...

Fel lehet készülni emelt infó érettségire 4 hónap alatt, vagy hagyjam a búsba?

Figyelt kérdés
Az a bajom vele, hogy olyan dolgok vannak benne, amik nekem sosem mentek... Az excel számomra az a program, amivel meg lehet síratni, programozni és weblapot szerkeszteni pedig sosem tudtam. Mellette még ott van a szóbelis 120 tétel. Viszont az egyetemi felvételihez minél jobb érettségi kéne, szóval nem az a cél, hogy kegyelemkettessel átverekedjem magam. Most próbálok ilyen youtube-os excel kurzusokat nézni, amiben minden alap dolgot elmagyaráznak, és w3schools-on csinálom a pythonos meg az exceles feladatokat, meg letöltöttem valami "gondolkodj úgy mint egy programozó" című pythonos könyvet. Persze be lehet és be is kell gyakorolni a típusfeladatokat, de előtte örülnék ha érteném is, mit csinálok, nem csak bemagolt lépéseket ismételgetnék. Ha ezek megvannak, ráfekszem az accessre, az még úgy ahogy megy. De úgy érzem, szélmalomharcot vívok azzal, hogy a szinte nulláról próbálom felszenvedni magam.

2023. júl. 13. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Miért informatikából emeltezel, ha csak a programozás érdekel?
2023. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, félő, ugyanazt az utat járod meg, mint don Qiujote... Félek, hogy ugyanaz a motivációd a szélmalmok ellen harcolni, és félek, olyan lesz a végkifejlett, mint a búsképű lovagnál...

Elsőnek meg kellene értened a motivációid, és azt, hogy a szélmalmok nem óriások... És hogy Dulsinea is ki vagy mi, esetleg milyen szerepe van az életedben Sancho Pansának.

2023. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem tudtam megtanulni programozni 1 félév alatt, hogy menjen az érettségin (bár a heti 2 órán kívül amire be kellett járnom kb 1 percet nem foglalkoztam vele)


Az mondjuk engem is érdekelne, ha látszólag ennyire nem megy és nem is érdekel az egész, akkor miért ezt választottad?


Mindenesetre: Ha Access megy akkor az jó, amellé a Word-Powerpoint-weblapszerkesztést kell nagyon megtanulni (nem tudom hogy most pontosan miket kell csinálnotok mert nem most érettségiztem), ha Excel nagyon nem megy (bár hidd el, hogy nem annyira nehéz), akkor az egyszerűbb függvényeket megtanulod, meg a diagramkészítést/formázást (ezek konkrétan 5 perc alatt megtanulható dolgok, és mindig jár értük pont)


A programozás.. Ha se a weblapszerkesztés, se az Excel nem megy és egyszerre tanulod ezeket a programozással, én személy szerint azt tanácsolnám, hogy inkább fókuszálj azokra. Nekem kb 10 pontos lett a programozási feladatom a 40-ből (ráadásul én utána proginfós szakra mentem egyetemre xddd), és még így is meglett a 60 százalék amitől emelten megkapod az 5-öst ha jól emlékszem. Ráadásul progra a legnehezebb felkészülni mert bár vannak típusfeladatok, amik nagyon sok érettségiben benne vannak, mindig raknak bele buktatókat amiket azért 0 vagy 0 közeli tudással nem fogsz tudni megcsinálni.


Én a helyedben progból annyit csinálnék, hogy azokat a típusfeladatokat, amik TÉNYLEG szinte mindig benne vannak, azokat megtanulnám (adatok fájlba tárolása, abból olvasás, kiíratás, stb, nem emlékszek már nagyon mert nem most érettségiztem), egyébként meg inkább feküdnék rá az első 3 feladatra, mint a progra, mert utóbbi szerintem konkrétan nehezebb mint az első 3 együttvéve.


Azt hiszem, még arra is kapsz pontot amúgy, hogy annyit kiíratsz, hogy ,,6. feladat" és mellé még csak print-el kiírsz valamit válasznak, anélkül hogy egy sor konkrét kódot leírnál :DD Én így szenvedtem össze 10-15 pontot anno.

2023. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért lenne jó, mert jelenleg is infós suliba járok, csak éppen hálózatépítő technikusnak tanulok, és viszonylag megy is szóval még el is tudnám képzelni hogy valami hasonló területen helyezkedjek el. Viszont ha szeretném, hogy munkahelyem is legyen, élhető fizetéssel, akkor érdemes lenne elmenni egyetemre. Sok szakmabelitől hallottam, hogy az IT szektorban szóba sem állnak azzal, aki nem diplomás, max az ilyen iskolai rendszergazda állásoknál, havi 300K-ért. Viszont az IT szakokon magától értetődően alap követelmény az emelt infó érettségi, anélkül fel se vesznek.
2023. júl. 13. 13:35
 5/15 anonim válasza:
100%
Hali! Szte proginfora úgy is felvesznek ha nincs emelt infod. Több más emeltet elfogadnak. 280 pont a ponthatár. Csak tudni kell bent maradni..
2023. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az IT szakokon magától értetődően alap követelmény az emelt infó érettségi, anélkül fel se vesznek."

. Én erről most hallok először.

2023. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy most hálózatépítő technikusnál pont hogy van, azt nem tudom (gondolom oda azért kell diploma, de passz), de egyébként az IT szektor nem minden részére jellemző ez, programozóknál pl kifejezetten nem, bár az biztos, hogy ha van egy diplomád akkor alapból több helyről fognak visszahívni, meg talán egy bizonyos pozíció/fizetés fölött már nyilván elvárás a diploma, de ezt is csak hallottam helyekről.


,,Hali! Szte proginfora úgy is felvesznek ha nincs emelt infod. Több más emeltet elfogadnak. 280 pont a ponthatár. Csak tudni kell bent maradni.."


Nálam 2 éve vagy infó vagy matek volt, ez a 2, de amúgy ez alapból egyetemtől is függ, nem? Egyébként a hálózatépítő technikushoz nem is proginfóra kéne járni hanem inkább mérnökinfóra, nem?

Nagyon nem értek hozzá, csak minimálisan utánanézés alapján mondom ezt.

2023. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, most látom, hogy full félreolvastam a választ, szóval az első bekezdést hagyd figyelmen kívül :DD
2023. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor eszerint egyszerű a helyzet: a szakmában félúton vagy, de egyetemre éretlen...

Helyedben dolgoznék, megérnék egy kicsit arra, hogy tudásom alapja meglegyen, átlássak dolgokat és ha akkor még aktuálisak a tervek, akkor mennék neki az egyetemnek.

Most lényegében a magasabb fizuért akarod csak, s nem vagy hajlandó tudomásul venni a korlátaid...

Te döntesz, de ha sikerül is az érettségi "kutyavilág lesz"...

2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Hát még 2 évem van a középiskolából, szóval van időm megérni a feladatra :D
2023. júl. 13. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!