Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen haszontalan módon oktatják a jogot?

Figyelt kérdés

Egy jogász szak nagyrészt annyiból áll itthon, hogy magold be az anyagot, tanulj meg szóról szóra jogszabályokat, amiket soha nem fogsz fejben használni, mert mindig a jogtárból fogja mindenki megnézni. (És hiába mondja valaki, hogy érteni kell, meg átlátni az összefüggéseket, ez egy ökörség, mert ha valamit szó szerint kérnek, mindegy, hogy érted-e vagy sem, mert a szavak ugyanazon sorrendben való visszamondását várják el, ez pedig bizony magolás, tetszik vagy sem.)


Már első éveseket római joggal, egyetemes és magyar alkotmánytörivel szivatnak, amivel semmi baj nem lenne, hogy tanítják, mert nyilván jó tudni műveltség szempontjából, hogy honnan hová jutottunk, meg a római jog már akkoriban is tartalmazott rengeteg olyan jogintézményt, amit ma is használunk, de könyörgöm. Mit kell ezen ennyire véresen komolyan venni, hogy beugróztatni, zh-ztatni, meg a tankönyvi nyelvezettel magolásos tanulással add vissza ugyanolyan sorrendben a szavakat egy definíciónál, betű tévesztés nélkül? Ennek egy normális oktatási rendszerben annyiból kellene állnia, hogy egy szűk 50 oldalban megtanulod, hogy milyen volt a római társadalom, hogy fejlödött a jog, meg néhány latin kifejezést, hogy melyik mai jogintézménynek mi volt az akkori megfelelője, és itt azt se fogadom el indoknak, hogy azért zúdítanak ennyi anyagot a hallgatókra, hogy felkészítsék őket a további évekre, amikor majd ugyanennyit vagy még többet kell egy tárgyból tanulni. Sokan elhiszik ezt a mantrát, szerintem egy baromság.


Meg a többi tárgyból is feleslegesen kell magolni ennyi jogszabályt, egy polgári jogból is tudj mindent is, de egy végzett jogász sokszor egy szerződést se tud megírni rendesen. Olyan gyenge szerződéseket láttam már jogászoktól megírva, hogy vállalkozási szerződés, közbe meg megbízónak és megbízottnak írja a feleket. Polgári jognak az lenne a lényege szerintem egy kötelmi résznél, hogy megtanítson rendesen szerződéseket írni. Ugyanez minden másik jogágnál, gyakorlati részre kellene törekedni. Se egy közbeszerzéshez, se egy közig eljáráshoz nem értenek nagyon sokan, alig találni egy normális közbesz szaktanácsadót. Értem én, hogy valaki nagyon pengén megtanulta az institúció rendszert, meg a jogpozitivizmus jellemzőit, Kant életművét stb, csak ettől még egy szerződés nem írja meg magát, egy közbeszerzési eljárás nem folytatódik le, és a közigazgatás sem lesz hatékonyan működtetve. Ezt mikor veszik végre már észre?



2023. júl. 14. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem baromság az amit te állítasz.
2023. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Sok mindent haszontalan módon oktatnak és sok haszontalant...
2023. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem azért, hogy kellőképpen kiégessenek lelkileg-szellemileg-érzelmileg-idegileg és akkor jó szolga lesz belőled.
2023. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, hogy észre vetted-e, hogy ez minden területre érvényes!


Nem akarják, hogy boldog emberek legyenek, hanem kifacsart, meggyötört, bestresszelt emberek, akiket könnyebb megfélemlíteni és irányítani.

Ha tartósan elfoglaltan vagy tartva, akkor nem érsz rá értelmes dolgokon gondolkodni..

2023. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
#4 Attól hogy téged meggyötört az egyetem és lelkileg/szellemileg leépültél közben az nem azt jelenti hogy ez a célja az egyetemnek. Egyszerűen gyenge képességű vagy aki csak ilyen áron képes elvégezni az egyetemet. Egy magamfajta intelligens ember élvezettel végezte az egyetemet, mert nem okozott különösebb erőfeszítést neki, mivel megfelelő szinten van az agyi kapacitások. Mellette volt időm élvezni az életet és "értelmes dolgokon gondolkozni".
2023. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem baromság az amit te állítasz."


Szerintem meg te vagy egy barom, mert érvelni nem érveltél, hogy miért baromság, amit írok, csak ideböfögtél egy sort. Kedvenceim az ilyen válaszolók, kb ti támasszátok alá, hogy igazam van, mert még megcáfolni se tudod érdemben.

2023. júl. 14. 14:01
 7/14 A kérdező kommentje:

"Egy magamfajta intelligens ember élvezettel végezte az egyetemet, mert nem okozott különösebb erőfeszítést neki, mivel megfelelő szinten van az agyi kapacitások."


Tudjuk, Befektetőcsávó, tudjuk te kamu troll.

2023. júl. 14. 14:01
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Mit tanítanak egyáltalán normálisan ?
2023. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ebben egyetért a többség úgy látom, hogy szerintetek se normális sok minden, amit tanítanak, és nem csak én vagyok ennyire negatív, hogy kritizálom.
2023. júl. 14. 14:11
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

"Szóval akkor ebben egyetért a többség úgy látom, hogy szerintetek se normális sok minden, amit tanítanak, és nem csak én vagyok ennyire negatív, hogy kritizálom"


Most hogy sikerült ezt a magasröptű megállapítást nyugtáznod mehetsz is vissza magolni a tananyagot amit számonkérnek a büfészakon ahol tanulsz!

2023. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!