Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliával milyen ilyen...

Diszkalkuliával milyen ilyen szakot ajánlanàtok ha főiskolán vagy egyetemen(esetleg OKJ-n)szeretnék tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Elsősorban gyakorlati,kultúráltan és nem bunkón vagy lenézően megfogalmazott vàlaszokat szeretnék kapni.Egyetemi hallgatók tapasztalatait is szívesen fogadnám,illetve hogy ki hol tanul ahol “kevés” a matek:)

Minden hasznos tanàcsot, véleményt előre is hálásan köszönök !


1. Helyre a csecsemo es kisgyermeknevelo szakot irnam mivel jelenleg is bolcsiben dolgozom dajkakent es itt kebzelem el a jovomet ide,nem kell matek erettsegi(nem vagyok osztalyozhato matek miatt es mas tantargybol fogok erettsegizni,mielott a kovetkezot irnatok mint gyogypedagogus,pedagogus,ovodapedagogus,konduktor<— ezekhez mind kell matek erettsegi vagy nem lehetsz sni-s,foleg nem diszkalkulias :/ )


Viszont szeretnek egy b tervet barmennyire is elhivatott vagyok,megeshet hogy megsem tetszik a szak vagy nem talalok vele munkat videken(ez megeshet sajnos mivel unokatestverem is diplomas kisgyermeknevelo 2 eve megvan a diplomaja es gyarban dolgozik mert a falu kozeleben sem talal munkat.)

B2-es nyelvvizsgam van angolbol de annyira nem erdekel hogy anglisztikara menjek ahol politikai tantargyak vannak angolul,szakirodalmak,nekem nagyon szaraz szak😅

mérnöki, természettudományos, gazdasági szakokat fix kerulnom kell:D

Okj-s szakma is erdekelne



2023. júl. 15. 17:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

+ ‼️Esetleg tudna valaki egy tanácsot adni?‼️

Matematika helyett hittanból fogok érettségizni,viszont ott van az 5.kiválasztható tantárgy,és nem tudok miből érettségizni…

Kémia,fizika érettsegiben van matematikai számolás.

Földrajzban is van( [link]

Biológiában is( [link]

És a digitális kultúrában is.

Etikából 2024től nem lehet már érettségizni!

Abból a tantárgyból lehet érettségizni amit minimum 2 évig tanultál tehát például művészettörténelemből nem tudok érettségizni,viszont az 5 tantárgy kötelező akkor mi a megoldás?Esetleg iskolát,szakszolgálatot kéne megkérdeznem?:(

2023. júl. 15. 18:01
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ahova nem kell matek a legtöbb szak egy értéktelen büfészak, talán a jogász az egyetlen vállalható, de ilyen selejt szakot mint pl: csecsemő és kisgyermeknevelő semmi értelme elvégezni.
2023. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Pl tesi, rajz, ének
2023. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Gyógytornász, sportedző, konduktor.
2023. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 Miert ne lenne ertelme elvegezni?:D

Dolgozhatsz vele bolcsodeben,csaladi napkoziben,magan bolcsodeben,csecsemootthonban stb

Es nezd meg a kezdo fizujukat egy gyakornok brutto 520at kap 6 oraba😉

2023. júl. 15. 19:04
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 esti tagozatos vagyok es egyiket se tanulom
2023. júl. 15. 19:05
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Ne eroltwsd
2023. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Diszkalkuliás vagyok, japán szakos bölcsész és hamarosan jogász. Eredetileg fordító, tolmács akartam lenni, de a japán szak nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért mentem utána jogra, mert sajnos a képességeimmel a bölcsész szakokon kívül csak a jog jöhetett szóba. Egyébként még tervben van a személyi edző vagy vmi fitnesz instruktor képesítés, de nem egyetemi berkeken belül, attól a jóég mentsen meg a továbbiakban :D Mást nem nagyon tudok amihez nem kell matek, de neked kell tudnod hogy mi érdekel, mert én pl falra mászok a gyerekektől így eszembe se jutna óvónőnek menni, te meg lehet hogy a jogszabályoktól kaparnád a falat.
2023. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Másik idegen nyelv 5. tantárgyként nem jön szóba neked?
2023. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészkarra tudsz jelentkezni matek nélkül, elég sok szak van, ott körül nézhetsz. Én is diszkalkuliás vagyok, jogot tanulok.

Énekből + tesiből érettségiztem matek helyett.

2023. júl. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!