Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Metropolitan?Nemzetközi...

Metropolitan?Nemzetközi tanulmányok képzése milyen? Tényleg nem jó egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom volt szó a Metropolitanről,de nagyon érdekelne…

Azt is hallottam/olvastam,hogy csak azért szidják mert magánegyetem.



2023. júl. 27. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Az egyetem szar, én itt turizmust tanultam, otthagytam. A szakot nem ismerem.
2023. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem a legelismertebb és piacképesebb egyetem az biztos... Az hogy mire mész a diplomával az rajtad és múlik, viszont szerintem önmagában a szakkal nem igazán lehet, vagy legalábbis nem könnyű elhelyezkedni kapcsolatok, háttér nélkül, bármely egyetemen végzel ezen a szakon.
2023. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem oda járok, de én is úgy hallottam, nem valami színvonalas egyetem, a szakkal meg nehéz az elhelyezkedés.
2023. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! És a Pázmányról van valakinek tapsztalata? Persze mindenkinek más és más a véleménye,élményei,de ha sok egyezik(mint pl. A Metropolitan) akkor már le lehet szűrni egy-két dolgot😅
2023. júl. 29. 06:06
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
1. vagyok, az biztos jobb, de nem jártam oda. A Metuval az a baj főként, hogy ott húznak le, ahol tudnak. Jó hogy levegőt vehetsz ingyen. Minden többszörös áron van, már egy vizsga bukás után fizetsz egy csomót, 2015-ben ez 5000 valahányszáz ft volt, azóta biztos több. Jelszót akartam változtatni az egyik felületen, hogy ne az alap legyen, de mint kiderült, az is pénzbe kerül. Tele van hülye pi.csával akik buták de a szüleik pénzesek így támogatják a bulizásukat mert csak azért járnak egyetemre. Ügyintézés tud szar lenni de szerintem az mindenhol. Amúgy a szakodra inkább Corvinust vagy BGE t ajánlanék.
2023. júl. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tananyagra nehogy azt hidd, hogy máshol olyan extrát kapsz, én BME GTK-n csináltam a mestert, és semmivel nem volt extrább, max. szopatósabb, de az is csak olyan tantárgyaknál, mint az érveléstechnika meg egyéb tölteléktárgyak, szóval nem lett értékesebb tőle a papírom.

Szerintem a nyelvtudás meg a tapasztalat sokkal többet ér, kb. erre kérdeztek rá elsőkörben MINDEN állásinterjún, az iskola neve, vagy a tantárgyak szóba sem kerültek szinte.

2023. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És azért elég sok ilyen "elitegyetemekre" járó ember van, a minden iskolát és képzést lekamuzó emberek közt:

[link]

😂

2023. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a szakkal általában elég nehéz elhelyezkedni, ha nincsenek kapcsolataid, de nem is lehetetlen. Nem csak az egyetemen múlnak a dolgok, hanem rajtad is.

Ha munka mellett tanulsz, akkor szinte mindegy melyik egyetemre mész.

Ha egyből középiskola után kezded akkor célszerűbb nevesebb egyetemre menni pl. BGE, ELTE, vidéki nagy egyetem stb., de ne hidd azt, hogy egy ismertebb egyetem az maga a megváltás, vagy kikövezett utat biztosít önmagában.

Itthon nincs az egyetemek között olyan nagy színvonalbeli különbségek, nyilván valamennyire van különbség, de korántsem akkora a jelentősége, mint amit sokan tulajdonítanak neki.

Inkább aszerint dönts, hogy melyik egyetemre van a legtöbb esélye a sikeres felvételnek, sajnos ez nem egy olyan szak ahol túl nagy jelentősége van, hogy melyik egyetem.

Mondom BGE, ELTE stb. sincs kikövezett út.

2023. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!