Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE-n lehet első félévet...

BGE-n lehet első félévet passziválni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.


Ha jól tudom, akkor egybefüggően 2 félévet tudsz, szóval még a másodikat is tudnád, ha akarnád.


Viszont első félévet azért nem jó passziválni, mert ha ráépülős tárgyaid lesznek, akkor a II-ban nem tudod megkezdeni őket.


Ezért célszerű inkább 1 teljes évben gondolkodni.

2023. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából egy teljes évet tervezek, csak most összevissza találok infót arról hogy lehet vagy csak dékáni kérelemmel.
2023. júl. 27. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérelmezni kell mindenképp, és indokot írni.

De ezek formális dolgok, ez a menete inkább így fogalmaznék.

Nem szokták elutasítani senkinek, max ha valami hülye indok szerepelne ott, hogy passziválni szeretnék, mert nincs most kedvem tanulni. De ilyet meg nyilván nem fog beleírni senki.

2023. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bocsi, hogy a te kérdésed alatt kérdezem, de a passzíváláshoz szükséges dokumentumokat a beiratkozásnál lehet kérni?
2023. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először be kell iratkozni, hisz jogviszony nélkül nem tudsz passziváltatni.


Annak van átfutás ideje. Majd azt követően tudod a kérvényt beadni.

2023. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És olyan indokot elfogadnak h mivel önköltségesre kerültem, ezért a passzív év alatt megkeresem az árát?
2023. júl. 29. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, de nem kell ennyire részletbemenően.


pl: felmerülő anyagi gondok. De ne csak erre hivatkozz, mert akkor azt mondják, hogy vedd fel a diákhitelt, mivel a diák2-nek 0% a kamata, szóval még jogos is lehetne az érvelésük.


Én vmi burkolt családi okra hivatkoznék, nem várt esemény következett be ennek hatására családoddal kell legyél stb.


De rád van bízva, ezek formalitások, több százan adják be szerintem a kérelmet, a dékánnak nincs ilyen családi storykkal bajlódni, kb aláírja az összeset és ennyi.

2023. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!