Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell valahol külön jelezni a...

Kell valahol külön jelezni a felvin, ha azt szeretném, hogy a diplomám alapján számolják a pontjaimat?

Figyelt kérdés

Diplomásként jelentkezek alapkézpésre, pótfelvételivel. A képzésnél elfogadják (utánajártam az egyetem honlapján) a már meglévő diplomámat, ami kitüntetéses, így 400 pontot ér.


Viszont a jelentkezés során fel kellett töltenem a középiskolai jegyeimet is, ami számomra nem kedvező. Kell valahol jeleznem, hogy ne a gimi jegyeit/érettségit számítsák, hanem a diplomámét. Vagy ezt automatikusan érzékeli a rendszer?


Nem tudtam feltölteni a diplomámat, csupán bejelölni tudtam, hogy van már 2006 után szerzett felsőoktatási végzettségem.



2023. júl. 28. 00:42
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell külön jelezni, a rendszer mindig a legkedvezőbbel számol.

De előfordulhat, hogy az adataidat rosszul írják be (én is jártam úgy, bogy egy jegyemet elírták). Amikor a pontod megjelenik a Felvin, akkor azt is meg tudod nézni, mi alapján számolták. Ha ott eltérést tapasztalsz, akkor haladéktalanul jelezd a Felvi felé, hogy időben tudják korrigálni.

2023. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%
Én tavaly felvételiztem így, de akkor nem írták be, kérdeztem a felvit, ők azt mondták, hogy jeleznem kell az adott egyetem, adott szakjának felelősével és ő fogja ezt a felvin rögzíteni, utána meg is történt. Elképzelhető, hogy idén változott, de ha írsz az egyetemnek, az a biztos.
2023. júl. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!