Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha SZTE-n a TTIK-n vagyok,...

Ha SZTE-n a TTIK-n vagyok, akkor melyik kari kollégiumba érdemes mennem?

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A TTIK-nak nincs kari kolija. Karközit nézz. Én a Mórát javaslom, ez személyes vélemény, tapasztalat.
2023. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
90%

Szia!


Szerintem azt válaszd, amelyik közelebb van a kari épületedhez. Mert sokszor lesz olyan, hogy az óráid között 2 óra szünet lesz és számomra érdemesebb visszamenni a koliba és addig ebédelni vagy csak, ha a reggeli kelést nézzük. Amúgy kb. mindegy, hogy melyik koliba jelentkezel. (Én is nagyon gondolkoztam, hogy hova menjek, de jó nekem az, ahol vagyok. Igaz, hogy nem a szaktársaim, de nem is kell azoknak lenniük.) Továbbá azt vedd figyelembe, ha egy "elitt" koliba akarsz menni ott lesznek kötelező foglalkozások.

2023. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nekem nem fontos hogy elit koliban legyek, nekem csak egy olyan kell ahol meg tudok szállni, és kész. Melyek azok a kolik amik csak simán megszállásra vannak?
2023. júl. 31. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Fontos a jó környezet! Akarj elit koliba menni, ott szelíd, és jó emberek vannak - bár csak látogatóban jártam ott, és nagyon tetszett a nyugodt, jóindulatú légkör.


Ha valami mást szeretnél: látszólag jó barátokat, akik kinéznek, ha tanulsz, egy távoli helyet, ahonnan nehéz eljutni az óráidra, egy helyett, ahol jól lehet bulizni, és elb*szni az időt, ahonan jól ki lehet bukni az egyetemről, akkor menj Öthalom-ba, én is ott voltam.

2023. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Én a Károlyiban vagyok, ott vannak bulik igen és sok emberrel lehet összeismerkedni, de aki akar az tud tanulni. (Azt mondják, hogy milyen rossz, de ez szinttől is függ. Vagyis nem tudhatod, hogy milyen a fürdőszoba, szobatársak, szobák stb.) Szerintem nem kell ennyire pesszimista módon hozzáálni, mert valakivel úgyis jóban leszel.


*az elit kolikban is lehetnek lenéző és undok emberek.

2023. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egyházi kollégiumok milyenek? Azért kérdem, mert elit koliba szerintem nagyon kicsi eséllyel kerülnék be, ilyen helyekre meg nem akarok menni amiről az előbb beszéltetek.
2023. aug. 1. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden mi számít elit kolinak?


Amúgy szerintem jelentkezni jelentlezhetsz elitbe is, ha nincs megszabva max szám, hogy hány helyre jelentkezhetsz, hátha mázlid lesz és bekerülsz

2023. aug. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy "elit koliról" jut eszembe, nem vallásos, de gyakorlatilag egy albérletet bérelnek a tanulóknak az MCC-nél. Olvass utána, hátha érdekel téged a program, nekem pár barátom részt vett benne és nagyon szép lakásokban laktak
2023. aug. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Végiggondolva, amit írtam: nem igazságos mindent a kolira fogni. Nyilván nem mindenki bukik ki, aki ott lakott. Simán lehet, hogy csak nem voltam elég jó. Nyugodtan menj, ahova szeretnél, csak ne felejtsd el, hogy miért vagy ott. 4-es.
2023. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!