Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok, oktatási rendszer...

A tanárok, oktatási rendszer felelősségét miért nem vetik soha fel akik a fiatalok tudását, képességeit szólják le, szidalmazzák? Akár ezen az oldalon is.

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de megy a nyafogás hogy az iskolából kiderült gyerekek buták, sötétek, semmi nem érdekli őket, kitanultak egy szakmát azt semmihez nem értenek és hasonlók.


Felteszem a kérdést itt miért nincs szinte soha felvetve az alkalmatlan, az egészbe magasról belesz.ró tanárok, oktatók felelőssége, és a használhatatlan, a fiatalok lelkesedését maximálisan lenullázó oktatási rendszer, miért mindig a fiatalok a hibásak?


2023. aug. 1. 17:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Mert itt javarészt olyanok formálnak véleményt, akiknek nem sok ismeretük van bármilyen témáról. Én legalább húsz olyan cikket olvastam az elmúlt egy hónapban, aminek pont az volt a témája, amiről te is írsz, de rengeteg podcast beszélgetésben is előkerült a te álláspontod.
2023. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Amelyik fiatal AKAR, az TUD EGYEDÜL is fejlödni tanulás terén is, az interneten mindenröl lehet megfelelö anyagot találni.
2023. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A tanárnak kötelező azt tanítania ami a NAThan benne van. Ha a NAT normális lenne és jó tankönyvekből tanulnának a diákok akkor talán jobban lenne.
2023. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Levitték a ponthatárokat, hogy a teljesen hülyék is tanárnak menjenek.
2023. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Én bizony felvetem, pofátlannak is tartom emiatt a tanárokat. A versenyszférában is előbb kell nyújtani a teljesítményt, aztán jön a jutalom. Ha jön.
2023. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem, nem a fiatalok a hibásak.

Még mindid ott tartunk hogy a bevett ' porosz rendszer' a tökéletes.

Ameddig ezt nem tudjuk kiküszöbölni, sajna ez marad.

Nem számít az egyén, hanem egyen embereket nevelünk, akik megfelelnek a politikai elvárásoknak. Nem kárhoztatom a tanárokat, nincs 'mozgás terük'.

Nem aknázzuk ki a mai fiatalság tehetségét, nem vesszük figyelembe igényeiket, úgymond ' leadom az előírt tananyagot, oszt ennyi'.

2023. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Már sok éve annak, hogy kikerültem az iskolákból. Egyetlen dologra emlékszem csak tisztán, hogy a tanárok mindig rinyáltak valamiért.

Meg arra, hogy állandóan gyűjtenünk kellett nekik különböző ajándékokra.

2023. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
87%

Szerintem ez tipikusan az a dolog, ahol nem lehet csak egy irányba mutogatni. Most elmondhatjuk hogy a gonosz tanár a hibás, de ezzel nem oldottunk meg semmit, csak mást hibáztatunk.


Itt van felelőssége a szülőnek, tanárnak, diáknak és az egész társadalmi, politikai felépítésünknek, akik nem képesek megfelelő jövőképet adni a magyar emberek számára. Legyen az idős, fiatal, tanult vagy tanulatlan.

2023. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
61%
Lesz ez még így se...
2023. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

8-asnak van igaza. Ez egy elég összetett probléma. Kezdve a gyerek neveltetésével. Ha nem azt látja otthon, hogy a tanulás érték, nem fogja érdekelni. Aztán ott az egész össztársadalmi kép. Amikor a gyerek azt látja, hogy az a népszerű, aki a youtube-on mindenféle h.ülyeségeket posztolgat, hol fogja érdekelni a szépirodalom.

Az is igaz, hogy most már senki nem nagyon megy tanárnak, elég kevésből tudnak az iskolák válogatni. De én nem gondolnám, hogy ez a tanárok hibája. Nekem van 2 iskolás gyerekem, és azt látom, hogy a lehetőségekhez képest azért igyekeznek. Bár az utóbbi időben volt egy-két nagyon gáz alak a suliban, de azért ők elég hamar el is mentek. Leginkább önszántukból, mert a szülők bemászkáltak a suliba.

2023. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!