Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki utálta az egyetemi...

Van aki utálta az egyetemi koleszt és otthagyta vagy otthagyná? Mik az okai?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem voltam kollégista soha, de élből kerülném az ilyen helyeket mert vidéki olcsójánosokkal van tele és ilyen magas egzisztenciájú személy nem alacsonyodik le olyan szintre. Szóval jahh úgy is utálom a kollégiumokat hogy sosem laktam ott.
2023. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Földszinten volt a szobám és alulról télen nagyon durván jött fel a hideg. A fűtést meg valamiért nagyon későn kapcsolták be. Pécsen (otthon) már rég ment a fűtés, amikor Pesten még semmi. Illetve olyan környéken volt (Zugló), ami este nagyon félelmetes volt. Állandóan féltem. Nem beszélve a szmogról. Szellőztetni csak akkor lehet, ha nem zavar az állandó bűz. Nem csak ezért hagytam ott, hanem a suli is rossz volt, de ezek is hozzájárultak ahhoz, hogy hazajöjjek.
2023. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
#2 megírnád, kérlek (akár privátban is), hogy melyik környéken volt a kolid? Csak azért kérdezem, mert Zugló a jobb kerületek közül való.
2023. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Pillangó utca
2023. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti kollégiumokat nézegetve, bőven átlag feletti koliban laktam Pécsen, a magánszféra hiánya miatt mégse bírtam 1 évnél tovább. Én szeretek éjszakába nyúlóan tanulni, télen nyitott ablaknál aludni, lámpa helyett gyertyát használni és időnként igénylem a magányt. A közérzetem és a tanulmányi eredményem is sokat javult mióta albérletben lakok és ha rajtam múlik sosem megyek vissza koliba.
2023. aug. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kollégiumban lakásnak tapasztalataim szerint egyetlen hatalmas hátránya van: a mások által keltett zaj (hangos zene, ordibálás, ajtócsapkodás, stb.). Ezen belül is a legdurvább az, ha valamelyik szomszéd szobában rendszeresen buliznak, zajosan ökörködnek, általában zenei "aláfestéssel". Egy "nem érdekel senki, én jól akarom érezni magam" beállítódású csapattal pedig nem lehet normálisan beszélni, megkérni őket, hogy csöndesedjek le. Emiatt napközben nem biztos, hogy tudsz tanulni vagy bármilyen szellemi munkát végezni; illetve éjszaka nem biztos, hogy tudsz aludni. S persze ha átkéred magad másik szobába, és sikerül is átkerülnöd, akkor sem biztos, hogy nem csöbörből vödörbe kerülsz.
2023. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
24%
Én szerettem. Igaz én otthon tanultam.
2023. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Én hagytam ott, igaz aztán átmentem másik szakra, ahol már nem kellett koliban lakni.

A kolesz elég szar volt, együtt lakni olyanokkal akiket nem is ismersz. Egy ideig poén lehet, de aztán sok volt nekem is, meg aztán a szobatársak is lecserélődtek debilekre, akkor már nem bírtam tovább.

Az egyetemet semmiképp nem érdemes kihagyni, ha csak szar körülmények közt megoldható akkor sem, de ha teheted akkor inkább otthon lakj + olyan szakra menj ami tényleg érdekel.

nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!