Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 33 ponttal van esélyem ELTE...

33 ponttal van esélyem ELTE kollégiumba bekerülni?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, mindig azt hittem, hogy elég hátrányos helyzetű vagyok a kollégiumi elhelyezésre, kiderült, hogy nem. Van rá esély, hogy idén lejjebb megy a ponthatár?

2023. aug. 4. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Több a felvett, szerintem kicsi az esély.
2023. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, nem emlékszem, hogy elsősön 35 alatt mikor volt utoljára.
2023. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2, 21-ben 32 volt...
2023. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 lehet de meg kell nezni azt is hogy most hany embert vettek fel iden plusz ha megnezed a ferohelyek szamat… nos.. tekintve hogy a felsorveseknek is adni kell helyet nem annyira egyszeru bekerulni.


Javitsatok ki de 21ben meg volt a KUK aminek az egyik legnagyobb ferohelye volt. Ezutan jott hogy felmondtak a szerzodest es nem is tudom melyik koli lett helyette hirtelen de negyed annyi ferohellyel mint ami a KUKban volt .

2023. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4, tudom, én is írtam, hogy sok a felvett. De a 2. azt írja, nem is emlékszik, mikor volt alatta. Két éve.
2023. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 en a harmasnak cimeztem hogy lehet 21ben 32 volt de lenyegesebben kevesebb volt a jelentkezok szama
2023. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most utánanéztem.

2022: 35

2021: 32

2020: 35

2019: 33

2018: 31

2017: 27


Tovább nem néztem. Azért látni, hogy inkább feljebb megy, mint lefelé. Mikor visszaesés volt, akkor a covid miatt eleve nem volt olyan a jelentkezés, mint előtte, a távoktatás miatt kevesen is igényelték, aztán utána is indokolni kellett, hogy miért szükséges, ráadásul kötelező volt az oltás is hozzá. És volt mellette olyan lehetőség, hogy nem kollégimot, hanem lakhatási támogatást kér. Szóval így.


A KUK eleve egy munkásszálló volt, ott kezdtem, két hónapig bírtam, jobb is, hogy nem bérlik tovább.

2023. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16ban mikor en jelentkeztem en is KUKos voltam. Ruhelltem undorito volt az egesz, csak azt akartam kihozni belole, hogy fuggetlen attol mennyire ocsmany volt es hogy az ember nem szivesen lakott ott, az volt a legtobb fo befogadasara kepes koli, ha jol emlekszem 5 emelettel az A szarnyban es talan 6al a B ben.


Az osszes tobbi boven elheto a a KUKhoz kepest legroszabb ellensegemnek se kivannek ott egy hetet egyebkent.


Talan 16ban is olyan 28 korul volt a ponthatar nem emlekszem mar pontosan, de jol leirtak elottem amugy tobben is, hogy novekvo tendenciat mutat a ponthatar, 33 szerintem idenre nem lesz elengendo (aztan ne legyen igazam ) . Mondjuk nyilvan az se mindegy hogy mennyi kulfoldit vettek fel iden ha jol emlekszem nemzetkozi hallgatoknak van valami elsobbseguk elsoeveskent egyebirant.

2023. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Azt még hozzáteszem, önmagában az, hogy több a felvett hallgató, nem egyenlő azzal, nagyobb a verseny. Sokan budapestiek alapból, vannak, akiknek szóba se jön a kollégium, hányan pedig csak jelentkeznek, de nem szorulnak rá, csak buliból, és az alig pár pontjukkal nincsenek versenyben. És egyéb, pl. aki most elkezd egy második szakot az eddigi mellé, az már felsőévesben megkapta és most ő sem játszik, vagy aki nem iratkozik be stb. Szóval nem az egyetemre felvettek, hanem a kollégiumba jelentkezők száma és azok (bevallott) szociális helyzete határozza meg a pontszámot.
2023. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is elsőéves leszek szeptembertől, 34 pontot számolok de nagyon aggódom, mert nagyon kicsi az esély szerintem, hogy felvegyenek. Ezért is kezdtem el lakást, illetve magánkolikat nézegetni.


Mint ahogy előttem is írták, sok a jelentkező, kevés a férőhely.


De bízzunk a legjobbakban, hátha valami csoda folytán idén alacsonyabb lesz egy picivel.

2023. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!