Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar nyelvtanból, irodalombó...

Magyar nyelvtanból, irodalomból, szövegértésből szokott lenni kereslet korrepetálasra?

Figyelt kérdés

Még biológia szóba jöhet, valamint az angol, általános iskolásoknak. Ezekből szeretnék korrepetálni. De nem tudom, vajon lenne-e jelentkező?

Azt tudom, hogy matematika korrepetálasra sokan tartanak igényt, de az nem az én világom...


2023. aug. 4. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Magyarból biztos lesz jelentkező, mert megváltozik jelentősen a magyar érettségi. Persze tudni kellene, hogy mi a végzettséged, mert nehéz diákot találni egy nem szaktanárnak, persze nem lehetetlen.
2023. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos, anno általános iskolás jobb tanulók is sikerrel korrepetáltak kisebbeket, akkor úgy gondolom, nekem sem lehet olyan nagy feladat középiskolai végzettséggel. Magyar nyelvből, irodalomból jeles voltam végig.

Korrepetáltatni leginkább azok szoktak, akiknek nehézséget okoz egyedül tanulni, szükséges a vezetés nekik, a visszajelzések. Ezt megtudja adni az is, aki nem szaktanár.

Én nagyon jól kijövök a diákokkal, fiatalabbakkal, megvan a kellő türelmem, empátiám, ami nagyon fontos. Hiába jó egy tanár szakmailag, ha a diák nem szívesen megy hozzá, mert mondjuk türelmetlen.

2023. aug. 4. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, meg tudja adni egy diák is, de ebben a kérdésben a szülő dönt. Van aki, nem vevő rá, ha nem szaktanár a korrepetítor.
2023. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hol laksz, meg milyen kapcsolataid vannak.

"Korrepetáltatni leginkább azok szoktak, akiknek nehézséget okoz egyedül tanulni, szükséges a vezetés nekik, a visszajelzések. Ezt megtudja adni az is, aki nem szaktanár."

Ezért a diplomás tanárok a fejedet fogják venni.

Alapvetően a jó tanuló diák nem fogja tudni megérteni a rossz tanuló diákot, mert mások a motivációi és a képességei. Szóval te csak hiszed, hogy elég az, hogy ötös voltál. Nem a tananyagot elmondani nehéz, hanem motiválni azt a gyereket, akinek nehézségei vannak. Beleélni magad a helyébe, esetleg ha valami tanulási nehézsége van, akkor alternatív módszereket felkínálni. Tudod pl. hogy mit kezdenél egy diszlexiás vagy egy figyelemzavaros diákkal? Mert velük még a diplomás tanárok sem nagyon tudnak mit kezdeni, csaxolók.

2023. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!