Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnöki rajz alkalmassá...

Építészmérnöki rajz alkalmasságira kb 0-ról, jó térlátással, de szinte semmilyen rajztudással mennyi idő alatt lehet felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egészségügyi szakirányomat szeretném mérnökire váltani. Biosz-kémia emeltem van, ezért a fizika emeltet meg kell még csinálnom mindenképpen, így egy évem lesz készülni mindenre. A fizikától nem, viszont a rajztól nagyon félek. Sosem voltam hobbi rajzoló, illetve suliban a rajz órákon sem kellett rajzolnunk sosem (max 1-2 alkalommal). Matekon a geometria mindig is ment, ott a kis egyszerű rajzok is mentek, viszont az teljesen más szint, mint egy építészmérnöki rajz alkalmassági szintje.

Az lenne a kérdésem, hogy megfelelő gyakorlással, tényleg kb 0-ról indulva lenne-e esélyem felfejleszteni annyira a rajz tudásomat, hogy átmenjek a rajz alkalmasságin?

(20/L)



#tanulás #építész #építészmérnök #építészmérnöki rajz
2023. aug. 5. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az irány jó,azonban én az épìtőiparhoz illetve agrar iparághoz kapcsolodo mérnök szakokat elkerülném jó messzire. Épìtőiparban vagyok mérnök, anyagilag ez az iparág kevésbé becsüli meg a mernökeit anyagilag, cserébe meg meg tobb munkaidőt vár el. Egyáltalán nem egy csaladbarát iparág, kiemelt projekteken napi 8 óra helyett 10 óra van, szombatozas, sok tervező cég be sem jelent teljesen hanem okosba borítékba fizet és még sorolhatnám. Vannak anyagilag megbecsültebb mérnök szakok is. Én az info, villamos, mechatronikai, gépész vonal fele mennék.
2023. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, sztem még egy komolyabb gazdasági szakkal (nem ilyen gazdmenre gondolok most) is többre mehet az ember mint az épìtésszel.
2023. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Menj el az adott iskola rajz előkészítőjére és nem fog meglepetés érni. Hacsak nem vagy kifejezetten rossz kézügyességű (de miért lennél, ga ilyen szakra készülsz), akkor biztosan sikerülni fog. (Viszont arról lebeszélnélek, hogy csak otthon egyedül készülj rá)
2023. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem sikerül , általános iskolában sokat rajzoltam , de utanna elmaradt .

A rajz alkalmassági felkészítőn DE MK megtanultam amit kellett hogy meg legyen és épp át csusszantam a vizsgán ,igaz kicsit keveset gyakoroltam . De azóta is benn a vagyok a szakon , nem a rajz okozza a legnagyobb nehézséget a szakon . Xd

2023. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!