Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van korrekt fiataloknak való...

Van korrekt fiataloknak való zeneiskolát?

Figyelt kérdés
Olyan zeneiskola kéne, ami a fiatalokkal is foglalkozik, nemcsak a 6 éves gyerekekkel, és be kell menni a zeneiskola épületébe, ahol meg lehet ismerkedni más zenés emberekkel pl szolfézsórán, vagy zenekari órán. De úgy amúgy meg tanulhatod az általad kiválasztott hangszert. Mert megjártam a zeneiskolával, oda nem akartak felvenni, mert már túl öreg vagyok hozzájuk, megpróbáltam ezért a BMmusic schoolt, de egy átverés az egész. Azt hitetik el az emberrel, hogy lehet ismerkedni emberekkel, jó a közösség, illetve zeneiskola épületében tanulsz zenélni; és ez kerül 40ezer forintba havonta. Na ehelyett megtudtam, hogy a 3 tanárból 2 lepasszol, és lealokálnak az embernek egy tanárt, akinek még nincs tanítványa, telefonos beszélgetésben, szószerint azt se tudja, mit akar. Kiderül, hogy nincs semmiféle közösség meg ilyesmi, hanem menj el a tanárnak a lakására, és ott tanulsz, és egy óra 10ezer náluk. Nos 10ezer az sok, profi zenészek nem kérnek el annyit, tudom. Semmi információt nem adnak meg, mindent úgy kell belőlük kihúzni, aztán még árakat se mondanak el korrekten, viszont mindent kikérdeznek, pontos lakcímet stb. Szó szerint mindent. És azért az annyira nem szimpatikus, hogy egy vadidegenhez menjek fel a lakására, “zenélni”. Lehet én vagyok paranoiás, de azért ez nekem így nem tetszik, és marhára nem biztonságos. Meg szeretném kérdezni, hogy tud-e vki korrekt zeneiskolát, ami nem ver át 100%-ban?

2023. aug. 5. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos van. Ne viccelj, Budapesten élsz! Én nem vagyok budapesti, de zenesuliba szoktak járni idősebbek is, csak annyi, hogy mivel már kereső ember vagy, így drágább a tandíj. De, még mindig olcsóbb, mint egy magántanár.
2023. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs "olcsó" felnőtt zeneoktatás. Van a magánóra, ami lehet azért normális és van a semmi. A kérdésből nem derül ki, hogy hangszeres képzés érdekli e a kérdezőt, vagy ki tudja mi... Tessék feltenni egy olyan kérdést, amire lehet érdemileg és valódi segítséggel válaszolni!


Második válasz, egy elképzelt, igazi kérdésre: ha játszol valami hangszeren, keress társakat magad mellé, akik befogadnak és zenekari keretek közt motiváljátok egymást. Én kerestem magamnak társakat, nagyon hasznos. Fő hangszerem mellett próbálkozom szintivel/zongival, hasznára vagyok a befogadó közösségemnek és sokat tanulok. Nem kell görcsölni, tessék zenélni. Nagyon sok lehetőség és nagyon sokféle csoport van, ahol jól érezheted magad. Jó zenélést!

2023. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gitáros vagyok elsősorban, és hangszeres órát szeretnék, bocsánat, ha nem volt egyértelmű a kérdésem. Te hol találtál magadnak 2-es zenés társakat? Tudom van a zenészapró, de ott leginkább ilyen, bocsánat, hogy ezt mondom; de ismeretlen lump freak 50-es loncsos pasasok írnak az embernek, nem tartják tiszteletben, ha az ember azt mondja, hogy 18-25ös életkorban keresnél embereket. Ezentúl van vmi hely, ahol lehet zenés ismerősöket találni? Nem szeretek online ismerkedni, nem bízok benne, ezért gondoltam a zeneiskolára. Állami zeneiskolában megmondták, hogy túl öreg vagyok már hozzájuk. Pedig még életkorban hivatalosan is kéne fogadniuk.
2023. aug. 6. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mondhatják azt hogy túl öreg vagy, ha kifizeted a tandíjt!!! Ha ilyen bunkók, keress egy másikat, vagy igen, magántanár
2023. aug. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@2: én vagyok az a bizonyos "ismeretlen lump freak 50-es loncsos pasasok":)) Mondjuk csak az 50es igaz belőle. Játszottam nálam 20al idősebb és 20al fiatalabb zenészekkel is. Hazai sztárokkal, sokféle formációban. Volt, hogy én kerestem volt, hogy engem találtak meg.


A zenélés egyedül is jó buli, de a zenekarozást nem múlja fel a fotelgitározás. Az ember nem okvetlen barátokat, hanem zenésztársakat keres. Játszom olyan formációban 10+ éve, ahol nem vagyunk barátok, csak jól szórakozunk a próbákon/bulikon együtt. Nincs ezzel semmi baj.


Ha tanulnál, keress számodra szimpatikus oktatót. Aki kész tantervet tud mutatni az általad vágyott eredmény eléréséhez. Lehet ez online, vagy jelenléti oktatás, egyaránt jó. Szokták itt Számadó Csabát ajánlani, akinek komoly web oldala is van, keress rá. De rákérdezhetsz a GsFanaticon hirdetőkre, vagy FB legnépesebb gitáros fórumába regisztrálva, felteheted ugyan ezt a kérdést. Ezek üzleti alapon mennek, szóval kedvesek lesznek veled a pénzedért. Te pedig olyan tempóban tanulsz, ami neked megfelel. Javaslom még szeretettel, Kóródi Tomi YT tartalmainak felkeresését és megjegyzem, Ő is oktat. Megint jó zenélést! :)

2023. aug. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Javaslom a musztydobay gitáriskolát, fórumot, és a 100 részes ingyenes videósorozatot. A fórumon vannak budapestiek is.
2023. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt tanácsokat kérhetsz, és maga a könyv írója, Dobay András válaszol rá. (A fórumon Dye néven), vagy a többiek
2023. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!