Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne belőlem színház...

Hogyan lehetne belőlem színházi zenész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon szeretnék színházban ütőhangszeres zenészként dolgozni. Milyen lehetőségem van erre, ha szakirányú végzettségem ugyan nincs, de tizenévet jártam zeneiskolába, számtalan előadáson vagyok túl, versenyeken vettem részt sikeresen, kamarazenekarokban játszottam, és tapasztalatom szerint meg van hozzá a szükséges szakmai készségem/jártasságom?



2017. okt. 29. 09:19
 1/2 anonim válasza:
Hát ez így mind szép és jó, és biztos vagyok benne hogy tehetséggel áldott meg a JóIsten, de azt hiszem ez így még nem elég, csak ha bebizonyítod hogy Mága unokája vagy. Szerintem tanulj tovább ezen a szakon, és szerezz végzettséget. Nem hiszem hogy ha van benned elég elszántság, és tehetség akkor ne sikerülne, csak járd ki magadnak. Menj el tudakozódni, ha tartanak meghallgatásokat, vagy esetleg ha van ismerősöd ott...
2017. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egyrészt idős vagyok már ahhoz, hogy ilyenekbe belefogjak, másrészt, amikor lett volna rá lehetőségem is azért nem csináltam, mert sajnos nincs sok jövő a zenében, és akármennyire is szeretem csinálni, nem sok megélhetési lehetőséget tartogat.

Ha nagyon jó ismeretségem van nagyon jó helyen, még akkor sem biztos, hogy bekerülhetnék egy ilyen színházi zenekarba, mert sajnos ezek tagjai majdhogynem kihalásos alapon cserélődnek.


Ezt onnan tudom, hogy történetesen van nem egy ilyen ismerősöm, akik jókor voltak jó helyen tizenévekkel ezelőtt, (és szintén nem egy olyan, aki felsőoktatásban frissen végzett, és mákja volt, hogy épp akkor kerestek tanárt).

Csak gondoltam lesz itt valaki, aki már tapasztalt egy ilyet, hogy milyen egyéb lehetőségek vannak annak, aki ezt szeretné művelni.

2017. nov. 2. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!