Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoctámhoz hogy igazolom,...

Szoctámhoz hogy igazolom, hogy hátrányos helyzetű vagyok?

Figyelt kérdés
Csak édesapámnak van keresete, ami kevés, anyukám pedig háztartásbeli. Vagy attól még, hogy szegények vagyunk, még nem vagyok hátrányos helyzetű?

2023. aug. 10. 17:36
 1/4 Irdatlan Infláció ***** válasza:
100%
Olvass utána mit kell csatolni a pályázathoz! Jövedelemigazolás kelleni fog apukádtól, ebben biztos vagyok.
2023. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Jövedelemigazolás, esetleg környezettanulmány, REZSI-számlák igazolása pl.


De ha szegények vagytok, akkor ugye nincs 100cm-es LCD-TV, nincs mindenkinek okostelefon, nincs min 1 laptop/asztaligép, nincs min 1 autó, stb. ugye ezt a vagyonnyilatkozat tanúsítja

2023. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2: "De ha szegények vagytok, akkor ugye nincs 100cm-es LCD-TV, nincs mindenkinek okostelefon, nincs min 1 laptop/asztaligép, nincs min 1 autó, stb. ugye ezt a vagyonnyilatkozat tanúsítja"


Ilyet pont nem tanúsít egy vagyonnyilatkozat.


És szegény embernek is lehet több százmilliós háza benne semmivel, meg lehet néhány milliós benne modern eszközökkel. A szegénység nem csak öröklődni tud, hanem hirtelen beesni az ember életébe. Lehet átmeneti és lehet tartós.


Senkit nem érdekel, hogy az 5 évvel ezelőtt volt pénzed ilyen olyan kacatra, ha most meg vagy szorulva.


Bizonyos támogatásoknál számít, hogy mit tudsz eladni, másoknál nem. Van amit elvárhatnak, hogy megszabadulj tőle, van amit hiába tudnál eladni, ha arra szükséged van mert pl. éhbérért valahol úgy tudsz csak dolgozni.

2023. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta jobban beleástam magam, és nem, nem vagyok hátrányos helyzetű, mert az olyan, aki jogosult rendszeres gyermekvédelmi támogatásra, és olyat az kaphat, akiknél az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 47 ezer forintot.
2023. aug. 13. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!