Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor volt felvilágosító órátok?

Mikor volt felvilágosító órátok?

Figyelt kérdés
Lányom idén lesz 7. osztályos és még nem volt nekik,ezért vagyok rá kíváncsi, hogy kb mikor kerül rá sor. Arra sajnos nem emlékszem nekünk mikor volt. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. aug. 11. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk általános iskola 6. osztályban volt egészségtan, és akkor beszéltünk először szexuális témákról órai keretek között. Ez kb. 2007-2008 környékén lehetett.
2023. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Ötidikes osztályfőnökként a lányoknak szerveztem felvilágosító órát. A biológiatanár tartotta az egyiket ahol a belső szervek részeit és működését beszélték át játékosan. A másik pénzbe került, a neve a Ciklus Show volt.


46F matematikatanár

2023. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt ilyen nálunk, amit elég gáznak tartok igazából.
2023. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk 10 vagy 11ben
2023. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általános felsőben volt egészségtan óra és ott volt egy óra, de el voltunk különítve a lányoktól és így egymást részeit nem hallottuk, pedig szerintem fontos lenne mindkét félnek tudni mindkét nem működését.
2023. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt semmi a kilencvenes években.
2023. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk magáról a szexről, védekezésről nem volt felvilágosítás. 7.-ben volt egy olyan óra, ahol a menstruáció volt a téma, az is csak a lányoknak.
2023. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ez 2018-ban volt.
2023. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először 5-ben, utána 7-8-ban, majd 12-ben.
2023. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem nagy szégyen, hogy a magyar oktatás nem fektet elég figyelmet ezekre, és emiatt felnőtt emberek szinte teljesen analfabéták a szexet, meg a nemiszerveket illetően. Összeteszem a kezem, hogy 12-ben ott voltam azon a tényleg komoly felvilágosítò órán, amit egy kemény tanár nyomott le nekünk biológia órán, és minden kérdésünkre válaszolt, és mindent alaposan elmagyarázott. Hárman voltunk lányok, többiek mind fiúk, de beszélt részletesen mindenről. Sajnos viszont eddigi tapasztalataim alapján a pasik nincsenek is tisztában kb semmivel. Nem tudják, hogy jön létre a menstruáció, mikor lehet terhes egy nő, miért nem megoldás a ,,kihúzom időben" téma, meg egyéb alap dolgok...És ez kortól független. Amelyik tisztában van vele, és beszélgetek vele azon már rendesen lesokkolòdom, hogy létezik ilyen?

Mondjuk szerintem a nők sem különbek. Sok nő azt sem tudja, hogy a saját teste hogy működik, nem hogy a férfiaké. Meg fordítva is ez jellemző. Tisztelet a kivételnek!

2023. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!