Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor önköltségesen...

Most akkor önköltségesen folytathatom mindenképp?

Figyelt kérdés
1. év után átraktak, viszont közben én felvin jelentkeztem államira még februárban. Felvettek, neptun kód ugyanaz. Az üzenetek viszont az új kódra is ugyanúgy jönnek, ahogy a fizetési kötelezettségről szóló üzenet is. Hagyjam figyelmen kívül, vagy kijátszották ők is a dolgot, s mindenképp fizetősön folytathatom? Bocs, ha esetleg hülye a kérdésem.
2023. aug. 16. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, most ugyanazon a képzésen 2 jogviszonyod is van: az egyiken átraktak fizetősre, a másik az új felvételis állami.

Ha ez a helyzet, akkor kérd a fizetős képzés megszüntetését, magyarul innen iratkozz ki; az államisra meg iratkozz be.

2023. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Neptun kódod mindig ugyanaz. Ha teljesen más egyetemre mennél akkor is ez lenne. To-t kellene megkérdezni.
2023. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még nincs beiratkozási időszak, a TO meg szabadságon. De érthető akkor kiiratkozom a régiből, amikor ki lehet. Annyi még a kérdésem csak tájékozódásképp, mert ugye most a TO-tól nem tudom megkérdezni, hogy a kreditelismerési kérelmet kb mikorra bírálják el? Valaki olyat is állított, hogy ha ugyanazon képzés, ugyanazon egyetem, akkor lehet, hogy a naptunon automatikusan elfogadott lesz minden elvégzett tárgy, miután bejelentkeztem neptunon. Igaz ez? Vagy folytassam fizetősön inkább a biztonság kedvéért?
2023. aug. 16. 17:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem látja automatikusan a NEptun, mindenhol kell kérvényt beadni a kreditelismeréshez. Teljesen mindegy, hogy mikorra bírálják el, minden tárgyat el fognak ismerni amit ugyanazon a képzésen teljesítettél.

Kiiratkozol, beiratkozol, kérvényt beadod, tárgyaidat felveszed és kezdődhet a rakenrol. :D

2023. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még, eddig minden világos. :D :D A "kedvezményes" tárgyfelvétel vonatkozni fog rám is? Az "új neptun" is jelzi az OMHV kitöltéseimet.
2023. aug. 16. 17:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk abból szempontból nem mindegy, hogy vannak ráépülések, addig meg nem tudom felvenni a tárgyat. :D
2023. aug. 16. 17:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyiknél se látok előkövetelményt. :D
2023. aug. 16. 17:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd a TO intézi, nem kell ennyire ráparázni.
2023. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
OMHV kedvezmény nem vonatkozik rád mert hiába ugyanaz a szak kb úgy képzésnek veszik, mintha most kezdenéd. A krediteket is átviszik de pl ösztöndíj átlagban nem számolják bele.
2023. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9. értelek. Mondjuk a kérdőívben ugyanúgy szerepel a kitöltés. A kedvezményre jogosító "sárga csillag" is ott van.
2023. aug. 16. 19:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!