Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes járműmérnökiben...

Érdemes járműmérnökiben gondolkoznom vagy felejtsem el inkább?

Figyelt kérdés
Nem voltam egy penge tanuló, a matek érettségit is meg kellett ismételnem, mivel a rendes "eljárásban" csak 55% lett, elmentem ismétlőzni, 80%-ra felhúztam, tönkre nem tettem magam, pluszban van egy biosz érettségim, szintén 80%-os eredménnyel. Ez 320 pont, ahogy néztem. Nincsen emelt érettségim, de nagy célom a járműmérnöki, Győrben. Van bennem bizonytalanság, mert sokak szerint dög nehéz, vannak ennél sokkal emberbarátibb szakok, állítólag. Viszont egy bölcsészszakon rengeteget kellene olvasni, dög nehéz, száraz anyagokat, ami nagyon nem az én terepem, hogy üljek egy könyv felett meredten, órák hosszat. Utáltam a törit, magyart is.
2023. aug. 17. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi más nem jön szóba? Vsn még pár szak a járműmérnökön és a bölcsészeti képzéseken kívül:(
2023. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, más alternatívát nem nagyon látok, mivel járművek, meg úgy összességében a közlekedés iránti érdeklődésem megvan. Persze, ez kicsit tág fogalom, de ha már felsőoktatásban gondolkozom, nem tudok más irányt elképzelni. De lehet, hogy egy autószerelő szakmával többre mennék, s talán nem rokkanna bele az ember. Ezt nem tudom. A diplomát senki nem erőlteti persze, nyilván magamnak akarok bizonyítani.
2023. aug. 17. 21:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit még talán a kertészet, ami érdekelne, de az meg eléggé halott dolog, ahogy hallottam.
2023. aug. 17. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező van egy nagyon rossz hírem... "Ez 320 pont, ahogy néztem" idén...

Jövőre változik a rendszer a 100% közép érettségi 67 pontot fog érni szóval még kevesebb pontod lesz, így lehet kéne csinálnod egy emeltet.

2023. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az tervben van, mindenképp. Matekból. Aztán lehet, az se lesz elég, én már ezt nem tudom követni. Egyszer kell az emelt, egyszer nem, egyszer van meghatározott ponthatár, máskor eltörlik.
2023. aug. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!