Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet iskola mellett...

Hogy lehet iskola mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, iskola mellett szeretnék munkát vállalni. Ez hogy megoldható? Hétvégén nem dolgozhatok, mert tanulnom kell. Ha jól tudom este/éjjel nem dolgozhatok 18 alatt, vagyis este 22-től d.e. 6-ig nem lehet, viszont iskolaidőben (d.e. 7-től d.u. 6-ig) sem lehet, mivel nem hiányozhatok mert kirúgnak, mivel 16 éves koromtól nem vagyok iskolaköteles.


U.i.: Tudom hogy az iskolaidő nem d.e. 7-től van d.u. 6-ig, de nálunk így van :/



2023. aug. 20. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Diákszövetkezet, ebben a korban egyébként főleg a hétvégi munkát szokták támogatni
2023. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Egyértelműen sehol, még nyáron sem szoktak találni 16 évesek diákmunkát, mert annak ellenére hogy törvényileg 16 év felett már lehet alkalmazni embert diákmunkára a valóságban senki nem akar egy takonypóc tinit alkalmazni csak határozott, érett elsősorban egyetemre járó embereket diákmunkára.


Esélytelen hogy a munkáltató alkalmazzon úgy hogy még iskolába jársz és ütközhet az iskolaidővel.

2023. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a mekinél bepróbálkozhatsz, oda sok diákot felvesznek. Az a baj ezzel a 16 éves korral, hogy a mekin kívül legtöbbször kasszásnak vesznek fel diákokat, de 18 év alatt nem kezelhetsz pénzt illetve ha jól tudom 7 óránál többet nem dolgozhatsz egy nap :/


Mondjuk ennek ellenére én dolgoztam már 9 órát szünet nélkül és voltam már kasszában is 16 évesen, de azt a munkát a legjobb haverom anyja szerezte.

2023. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. aug. 20. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez napi pár óra, amikor munkát vállalhatsz, és iskola után még tanulnod is kell, szóval miért is akarsz így dolgozni?

Törvényileg 16 év felett lehet dolgozni, de nekem is az a tapasztalatom, hogy inkább egyetemistákat vesznek fel, egy 16 éves még nagyon gyerek.

2023. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!