Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagynám az egyetemet, de...

Abbahagynám az egyetemet, de nem tudom, hogy jó döntés lenne-e?

Figyelt kérdés
Földrajz szakra járok, most kezdem majd a 2. évet. Alapvetően nem megy rosszul, bár volt 1-2 tárgy, ami sajnos nem sikerült, de összességében elegendő volt arra ez az év is, hogy államin maradjak. De egyszerűen azt kezdem érezni, hogy nem vonz az egész, s ezzel a diplomával sokra nem lehet menni, így nagyon erőteljesen elgondolkoztam azon, hogy passziválok, s addig is elmegyek szakmát tanulni. Terveim vannak, mert nagyon érdekelnek az autók, autószerelőnek, vagy karosszérialakatosnak mennék el. Volt ebből vita a családban, mert tény és való nem voltam sose rossz tanuló, ez a szak is azért jött számításba, mert jó voltam föciből. Sokszor a fejemhez vágták, hogy ennyire le akarok adni a szintből? Nem tudom, azért nekem annyit nem ér egy egyetem se, hogy álmatlan éjszakáim legyenek, mert abból volt bőven. Biztosan máshol is keményen kell tanulni, teperni, csak tudjak tervezni, hogy letolok x évet, s utána boldog életem legyen. Nem tudom. Gondolkoztam valami mérnöki irányban is, ami közel áll a járművekhez, közlekedéshez, de biztosan elvéreznék ilyen helyeken, meg aztán a matekot se vettem komolyan. Nézzétek el nekem, bevallom, van bennem bizonytalanság. 21/F
2023. aug. 21. 03:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Matek, fizika kőkeményen, ha mérnökire készülsz. Miből van emelt szintűd?


Amúgy, ha már földrajz, a geológus mérnök nem vonz?


Vagy űrkutató geológus mérnök?


[link]

2023. aug. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. Földrajzból van emeltem.
2023. aug. 21. 05:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Passziváltass és jelentkezz turizmus vendéglátás szakra januárban. Nem kell hozzá emelt matek, a szakon amúgy is kevés és babapiskóta a matek, tudod használni a földrajz tudásodat, és találsz vele munkát is.


Másik ötlet végigcsinálni a földrajz alapszakot és keress külföldön sustainability mesterszakot, ma nagyon fut a “zöld” téma nagyvállalatoknál és NGO-knál is, és szerintem érdekes is.

2023. aug. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondanám hogy ne hagyd ott az egyetemet ha már elkezdted, de egy ilyen értéktelen, munkanélküli képző szakot mint a földrajz teljesen felesleges elvégezni.


"Volt ebből vita a családban, mert tény és való nem voltam sose rossz tanuló, ez a szak is azért jött számításba, mert jó voltam föciből. Sokszor a fejemhez vágták, hogy ennyire le akarok adni a szintből?"


Az 1 dolog hogy jó voltál földrajzból, és az is lehet hogy az egyetemen jó vagy belőle, de ennek a "tudásnak" semmi munkaerőpiaci értéke nincs. Amiket felsoroltál szakmákat azok sokkal piacképesebbek.


A szüleid pedig valami alacsony egzisztenciájú, diplomát nem igénylő, alulfizetett pozíciót töltenek be ugye, vagy csak ennyire nincs fingjuk a gazdaság és a munkaerőpiac működéséről? Neked a szak elhagyása és szakma tanulása előrelépés lenne

2023. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!