Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem kezdéshez tippek?

Egyetem kezdéshez tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szte-n fizika szakra jelentkeztem, és félek hogy nagyon nehéz lesz. Mivel sem a családomban, sem az ismerősi körömben nem járt senki ilyen természettudományos szakra egyetemen, ezért senkitől nem tudok tippeket kérni. Az az egy-két ember aki tanári szakra, vagy ilyesmire járt, annak már vagy 30 éve..

Nemrég találkoztam valakivel aki ugyanerre a szakra járt két évtizeddel ezelőtt a BME-n. Azt mondta hogy rögtön az elejétől fogva tanulni kell, és egyáltalán nem szabad mellette bulizni (ez mondjuk nekem könnyen megy, mert alapból nem vagyok egy bulizós típus). Azt is mondta hogy amíg a szakhoz szükséges szemléletmódot nem sajátítom el, addig nagyon nehéz lesz, és sok időbe fog telleni amíg megtanulok ezt-azt.

Nagyon félek hogy még így is alábecsülöm ezt az egészet, és nagyon durván pofára esek az elején.

Tippek a "túléléshez"?



2023. aug. 21. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Figyu, tippeket nem tudok adni, mert én is még csak most leszek elsőéves (szintén Szegeden), és őszintén szólva én is tökre félek. De! Szerintem ha komolyan vesszük és tanulunk, akkor nem szabad, hogy nagy gond legyen. Mások is tök hétköznapi fiúk-lányok, akik oda járnak, mármint egész biztos, hogy nem csupa zsenivel leszünk körülvéve. És mégis elvégzik. Tuti, hogy nálunk rosszabb képességű ember is kapott már SZTE-s diplomát 😀 Úgyhogy szerintem igyekezni kell nem ráparázni, hanem csinálni szépen folyamatosan, amit éppen kell. Teljesíthetetlen nem lehet. Aztán majd találkozunk a diplomaosztón. 😉 Sok sikert!
2023. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Első héten MINDENRE menj be. Ne skippeld már az első órát semmiből. Követelményeket szokták elmondani, bemutatkozik az oktató. Látni fogod hogy laza, szigorú stb. Meg hogy milyen lesz a tárgy.


2. Legyél benne face, Messenger csoportokba. Hidd el, jól fognak jönni a jegyzetek másoktól.


3. Figyelj oda az órákon. Ha elveszted a fonalat nehéz évközben visszajönni. Nekem volt egy tárgyam 2 éve és már a harmadik órán azt se tudtam mit veszünk xd. Onnantól szenvedés volt az egész.


Én ezekkel összehoztam egy 4.5-os átlagot és egy csúszás mentes diplomát. Sok sikert neked is

2023. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Amúgy meg ne hallgass arra aki azt mondta hogy nem lehet a szakod mellett bulizni xd. Orvosisok is eljárnak egyetemi bulikba. Nyugodtan menj el iszogatni haverokkal szaktarsakkal, egyetemi helyekre vagy bárhová.


UI: amúgy ezt sose értettem xd. Nem hiszem hogy valaki MINDEN este hajnali 3-ig folyton tanul xd. Nem büfeszakot végeztem de a pihenés, szórakozás is fontos hidd el.

2023. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én most fogom kezdeni az utolsó évemet a BME Fizikus mesteren, és eddig csak 2 4-esem és egy 3-asom van összesen egyetemi éveim alatt. A tanácsaim, amivel nekem sikerült az egyetem:


-Először is nem olyan nehéz a fizika szak.


-Járj be minden órára, figyelj és jegyzetelj.


-Nehogy magolva tanulj, mindig próbáld meg megérteni mi történik, addig szenvedj, amíg magadtól le nem tudod vezetni a bizonyításokat. Ez lehet egy óra lesz, lehet egy hét, de ha sikerül magadtól leírnod a dolgokat, akkor rendesen megértetted az anyagot, és később sem fogod elfelejteni.


-Fizikán amiatt is nagyon fontos ez, mivel minden egymásra épül. Emiatt az nem működik, hogy vizsgára bemagolsz valamit, és utána elfelejted, mivel akkor a kövi féléved irdatlan nehéz lesz.


-Az eleje nehéz, de egy idő után bele fogsz jönni a tanulásba és a ritmusba. Nekem ez 1 évig tartott. Második félév végén 2 vizsgára szántam egy hónapot, 3adik félévben 5 vizsgámat letudtam két hét alatt. Ez ilyen, hogy egyszer csak bekattan.


-Keress harmadik félév körül egy témavezetőt, és kutass vele valamit, abból sokat tudsz tanulni, és motiválni is tud a későbbiekben.


-Nyugodtan bulizz. Nálunk azt tapasztaltam, hogy a bulizósok és azok akiknek jól megy, elég nagy átfedés volt a kettő között. Mivel értve kell tanulni, emiatt ha már elfárad az agyad este, akkor úgyis mindegy mit csinálsz, le is mehetsz sörözni haverokkal.


-Beszélgess sokat a szaktársaiddal, tartsátok egymásban a lelket, mivel néha nagyon sok dolog lesz egyszerre, például egy héten 3 ZH és 2 20 oldalas jegyzőkönyvet is le kell adni, plusz a házik. lyenkor nagyon jól esik egy sör mellet évfolyamtársaiddal szidni az egészet, hogy mennyire szar minden majd ezután újabb lendülettel nekiállni csinálni a dolgokat.


-Nyugodtam kérdezz órán ha nem értesz valamit. A tanárok amiatt csinálják ezt hogy megértsétek az anyagot, és ők is örülnek ha kérdeznek, mivel akkor látják mennyire megy át az anyag. Ez fontos, mivel legtöbb magyar diák nem szeret kérdezi.


-Óra után nyugodtan menj oda a tanároktól kérdezni, beszélgetni velük, értékelni fogják, és akár ha valamit nem értesz egy emailben kérhetsz segítséget is.


-Legyél jóban a felsőbbévesekkel, ők tudnak álltalános segítséget adni, pl melyik tanár milyen, érdemes e egy tárgyat felvenni vagy nem, és tudnak korrepetálni is szívesen.


Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ha Fizika képzéssel bármi kérdésed van, nyugodtan írj, és segítek

2023. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Folyamatosan tanulj és marhára figyelj oda a ráépülésekre.
2023. aug. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Tanujjá, Tanujjá mert...... Úgy hogy...
2023. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos hogy elmenj a szakos bulira, ha van ilyen, mert ott ismerkedhetsz, a tanárokkal is jobban megismerkedhetsz. Én anno nem mentem el ezekre, és kicsit bánom most. A tanárunk is mondta, hogy most vagyunk egyetemisták , használjuk ki, ismerkedjünk is, ne csak tanuljunk, mert fontosak az emberi kapcsolatok
2023. aug. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanácsom: ne parázd túl.

Én az első egyetemi napom után úgy mentem hazafele villamossal, hogy a sírás kerülgetett, teljesen ki voltam borulva, azt mondotattam magamban: hogy fogom én ezeket megtanulni? Itt a helyem egyáltalán?

Azóta eltelt 2 év, és még mindig itt vagyok. Nem buktam meg egyszer sem. Kaptam kettest, néhány hármast, de javarészt négyes, ötösöket kaptam.

A titok: tanulni kell, méghozzá folyamarosan. Ez nem azt jelenti, hogy miután hazamész egyetemről, még napi 5-6 órákat tölts az anyaggal. Viszont ha teheted, minden nap legalább nézd át amiket vettetek, így sokkal könyebb lesz ZH-kra valamint vizsgákra felkészülnöd.

Emelett fontos, hogy kapcsolódj ki, minél gyakrabban. Ne menjen a tanulás az egészséged és kapcsolataid rovására.

Sokan mondják, az első félév a legnehezebb, nem a tananyag nehézsége, hanem az alkazkodás miatt. Lesznek dolgok, amiket nem fogsz elsőre megérteni, de ne parázz, olvasd át többször az anyagot, nézz utána neten, hidd el, előbb-utóbb érthetőbb lesz.

Végül: ne legyél maximalista. Nem kell az anyagot szóról szóra tudnod, minden részletét. A számonkéréseken többségében csak töredékét kérdezik a leadott anyagnak.

2023. aug. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ráparázni. Mondjuk én is ilyen voltam. Legrosszabb esetben mi történhet? Maximum szakot váltasz, ez már nem a középiskola, hogy jaj mit fognak szólni. Légy laza. Sok sikert!
2023. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval minden kezdet nehéz, de ha nekem sikerült úgy, hogy egész középiskolában a 4 fal között voltam a depressziómmal, magántanulóként, s ki tudtam törni, akkor te is túl fogod élni az első félévet.
2023. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!