Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem kezdéshez tippek?

Egyetem kezdéshez tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szte-n fizika szakra jelentkeztem, és félek hogy nagyon nehéz lesz. Mivel sem a családomban, sem az ismerősi körömben nem járt senki ilyen természettudományos szakra egyetemen, ezért senkitől nem tudok tippeket kérni. Az az egy-két ember aki tanári szakra, vagy ilyesmire járt, annak már vagy 30 éve..

Nemrég találkoztam valakivel aki ugyanerre a szakra járt két évtizeddel ezelőtt a BME-n. Azt mondta hogy rögtön az elejétől fogva tanulni kell, és egyáltalán nem szabad mellette bulizni (ez mondjuk nekem könnyen megy, mert alapból nem vagyok egy bulizós típus). Azt is mondta hogy amíg a szakhoz szükséges szemléletmódot nem sajátítom el, addig nagyon nehéz lesz, és sok időbe fog telleni amíg megtanulok ezt-azt.

Nagyon félek hogy még így is alábecsülöm ezt az egészet, és nagyon durván pofára esek az elején.

Tippek a "túléléshez"?



2023. aug. 21. 19:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%
Annyira azért nem durva, kb bárki fizikussá válhat ha eleget gondolkodik a problémákon (ezt Richard Feynman mondta). Egyébként én is szegeden végeztem fizikusként, elsőben kb minden héten szétcsaptam magam, volt hogy általános fizika zh-n kikellett mennem hányni olyan picsa másnapos voltam. Persze kell ett tanulni meg készülni de azért simán teljesíthető.
2023. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, szorgalom kell az egyetemhez, de azokból aztán kell rengeteg. Én többször majdnem otthagytam a rengeteg szívatás miatt. Mondjuk én a BME-n végeztem. Lehet, ha otthon maradtam volna Pécsen, nem hullt volna ki annyi hajam.
2023. okt. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!