Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi írásbeli helyett 2...

Érettségi írásbeli helyett 2 darab szóbeli tétel húzása?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes lenne biológiából 2 szóbeli tételt húzni és ezzel kiváltani az írásbeli vizsgát?

Mennyivel könnyebb a szóbeli vizsga az írásbelinél?



2023. aug. 22. 13:34
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
9 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem kívánságműsor. Csak indokolt esetben működik, nekem pl autóbaleset miatt nem tudott írásbelizni a lányom.
2023. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Csak szakértői igazolás birtokában és csak bizonyos betegségek esetén van erre lehetőség.
2023. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
32%

A válaszolóknak írnám, hogy nyilván a kérdező tisztában van ezzel és rendelkezik a megfelelő igazolással ehhez, különben nem kérdezne ilyet...

Egyébként szerintem jó ötlet lehet, jobban körül van határolva a téma, mint az írásbelinél. Személy szerint én nem választanám, mert nem szeretek szóbelizni.

2023. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

"A válaszolóknak írnám, hogy nyilván a kérdező tisztában van ezzel és rendelkezik a megfelelő igazolással ehhez, különben nem kérdezne ilyet..."


Kezdő gyakorizó vagy? Meglepődnél, mennyire nincsenek képben sokan.

2023. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nyilván a kérdező tisztában van vele és meg is van neki az igazolása!


Köszönöm:"

2023. aug. 22. 20:03
 6/24 anonim ***** válasza:
41%

Nincs olyan probléma, ami a biológia írásbelit teszi lehetetlenné.

Ha az írásbeli vizsga probléma, akkor az a felmentés a teljes érettségire vonatkozik, akkor mindenből csak szóbelizhetsz. Nem lehet válogatni.

2023. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Akkor minden bizonnyal a hasznodra fog válni e törvény elolvasása:


32/2012. (X. 8.) EMMI rendelet

a Sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelésének irányelve és a Sajátos nevelési igényű tanulók iskolai oktatásának irányelve kiadásáról

2023. aug. 22. 22:13
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
És ebben hol van az, hogy szabadon válogatsz?
2023. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Na, nem mutatod meg?
2023. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

ilyen csak akkor van, ha vak, diszgráfiás, diszlexiás vagy. Én is sajátos nevelési igényű vagyok, tehát diszkalkuliás. Én bioszból a számolások alól lettem felmentve. Nem volt olyan, hogy szóbeli írásbeli helyett. Az csak akkor van, ha vak, vagy diszgráfiás vagy, tehát az írásoddal van súlyos probléma, vagy diszlexiás, tehát nem érted pl amit olvasol, mondanak neked.

Itt tudsz erről bővebben tájékozódni:

[link]

2023. szept. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!