Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell motivációs levelet...

Hogyan kell motivációs levelet és önéletrajzot írni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel abba a kollégiumba ahová jelentkkeztem de kaptam egy esélyt hogy bekerüljek egy másik kollégiumba. Motivációs levelet és önéletrajzot is kérnek. Alapból tudom hogyan kell írni önéletrajzot de most nem tudom hogy kezdjek bele, motivációs levelet pedig még sosem írtam. Akinek volt hasonló tapasztalata tudna segíteni?

2023. aug. 27. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos, lehet, kicsit részletesebb infokra lenne szükség, hogy tudjunk segíteni. Ha gondolod, írj rám, és amiben tudok, megpróbálok segíteni
2023. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold túl. Az önéletrajzban röviden leírod ki vagy, személyi adatok, honnan jöttél, hol tanultál eddig, most mit fogsz tanulni. A motivációs levélben kihangsúlyozod, hogy milyen messze laksz, anyagi helyzeted ami miatt nem tudsz albérletet kivenni. Maximum 1-1 oldal dupla sorközzel, nem kell rizsázni. Legyenek bekezdések, a motivációs levélnél megszólítás az elején (Tisztelt Felvételi Bizottság, vagy akármi), a végén elköszönés (Tisztelettel, neved). Azt lássák rajta, hogy épkézláb ember vagy és tényleg szükséged van a kollégiumra.
2023. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!