Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ősszel emelt érettségizek...

Ha ősszel emelt érettségizek németből, és utána tavasszal középszinten is megírom, eldönthetem, hogy az érettségi bizonyítványomban melyik eredméyn szerepljen?

Figyelt kérdés

A történet a következő, mert a kérdésből elég logikátlanul, továbbá idiótán jön le:

Most ősszel megírnám az emelt német érettségit, megcélozva a 60%-ot, ami után ugye B2 középfokú nyelvvizsga-bizonyítványt kapok. Itt az eredmény számomra nem számít, az egyetlen célom, hogy 60% felett teljesítsek, a többi már bónusz.

Tavasszal viszont meg szeretném írni középszinten is, mivel az ötödik (választott) tantárgyamnak a németet írnám be. Természetesen itt már a minél jobb százalékpont elérése lenne a cél, hiszen beleszámít a pontszmámomba, még ha csak többivel átlagolva is.


A kérdésem hogy a bizonyítványomba melyik fog bekerülni? Én dönthetem el, vagy ütközik-e bármilyen módon a kettő?



2023. aug. 27. 14:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy a sorrendet nem cserélném fel, a nyelvvizsgára már márciusban szükségem lesz.
2023. aug. 27. 14:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, még iskolába jársz. A probléma az ebben az esetben, hogy amíg nincs érettségi bizonyítványod (magyarul nincs érettségid a 4+1 kötelező tárgyból), addig nem írhatsz emelt után középszintűt. Ha már lenne bizonyítványod, lenne lehetőséged ismétlő érettségit írni, aminek a szintje független az előző vizsgától. De esetedben egyedül fordítva működne ez, tehát csak szintemelőt írhatnál. Itt a vonatkozó pdf az OH oldaláról:

[link]

Amúgy ha van emelt és középszintű eredményed is, akkor te választasz, melyik kerül a bizonyítványba. Ilyenkor a jobb százalékot kell kérni, szinttől függetlenül, mert az érettségi átlagot a bizonyítványban szereplő eredmények százalékból számolják, és azon nem lehet később sem javítani.

De miért írnád először az emeltet? Illetve miért gondolod, hogy az emelt százaléka + 50 pont kevesebb pontot fog hozni, mint a közép százaléka + nyelvvizsga? Vagy nem felvételi tárgy a kiszemelt szakon a német?

2023. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, minden világos mostmár. Csupán az emelttel megszerezném a német nyelvvizsgát, és nem kellene költenem külön nyelvvizsgázásra, mert angollal már kilőttem a visszatérítés lehetőségét.

Földrajz és angol emelttel érettségizem, a pluszpontjaimból már 53 megvan OKTV és nyelvvizsga által, OKTV-vel tervezem mind a 100-at megszerezni, a német csak amolyan bónusz.


Végülis középszinten mindenképpen majd tavasszal szeretnék érettségizni németből hogy még több időm legyen felkészülni és jobban sikerüljön hiszen az a bizonyítványomban is szerepelni fog, mégha csak 4+1. tantárgyként is. Az emeltet pedig jegelem és elmegyek nyelvvizsgázni.

2023. aug. 28. 00:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld akkor így és biztos így is csináltad :).

Annyi, hogy sztem egy rendes (főleg nemzetközileg elfogadott pl. Goethe, ÖSD) német nyelvizsgaval többre mész, mint egy érettségissel. Persze a tudás számít első sorban, mert ha nem nagyon használod a nyelvet 20 év múlva lehet nem annyira számít majd.

A másik, hogy a bizidbe mindkettő bekerülne (vagy, ha tényleg csak utána tudsz közepezni nem tudom) és felvételinél a kettőből a jobbikból számolná a felvi a pontod.

Hogy sikerült, ha most voltál ősszel?

nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül elmentem ősszel emeltezni, és 73% lett, szóval megvan a B2. C1 ÖSD-t pedig októberig tervezem megcsinálni majd, köszi a válaszokat utólag is!
ápr. 23. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!