Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvétel menete gólyáknak...

Tárgyfelvétel menete gólyáknak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet, a tárgyfelvétellel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Ha Neptunban rámegyek a tárgyfelvételre, mintaterv szerint listázom, és felveszem azokat a tárgyakat, amiket az első félévben kötelezően ajánlj, akkor is csak 23 kerditem lesz. A szabadon választható tárgyaknál meg olyanokat ad be, amire sztem nem lenne szükségem (pénzügy és számvitel szak és a szabadon választhatónál bead olyat, hogy pl.: lótenyésztés vagy trópusi gyümölcsök termesztése). Illetve, ami jó lenne pl.: vállalkozási ismeretek, azokra betellt a hely.

Baj, hogy nincs meg a 30 kredit? Plusz írja azt is, hogy a második félévtől melyik tárgyakat lehet felvenni, ott meg csak 21 kredit lenne. Ez még változhat a későbbiekben? Pl. ha teljesítem első félévben a matematika nevű tárgyat, a másodikban lesz matematika 2 nevű tárgy? Vagy ez hogyan működik?



2023. aug. 28. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem baj az, hogy csak 23 kredited van felvéve, ha csak ilyen okádék tárgyak vannak azt teljesen felesleges felvenni. Majd következő félévben veszel fel többet. Az első félévben amúgy sem érdemes túlterhelni magadat, előbb ismerkedj meg az egyetemmel hogy egyáltalán fog-e menni stb... és ne az legyen hogy a sok felvett kredit miatt túlterheled magadat.
2023. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? Nem mindenhol ugyanúgy néz ki a Neptun. Ha leírod, előbb tudnak segíteni. Ez a 23 meg 21 kredit eléggé sántít.
2023. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Van az egyetemnek egy tárgy listája pdf-ben, hogy mely tárgyakat kell teljesíteni. De szívesen segítek.
2023. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem. Mielőtt leírjátok, TUDOM, hogy nem feltétlenül a gazdasági szakok az egyetem legfőbb képzései erősségei, de ez volt a lakhelyemhez a legközelebb, nem mertem olyan egyetemre menni, ahol több ezer diák van (pl.: Corvinus), a nagyobb egyetemekhez nem is lett volna elegendő pontom stb.
2023. aug. 28. 21:13
 5/5 anonim válasza:
100%

[link]

Itt a tanterv, az előző évi van fent, szemeszterekre bontva mely tárgyakat kell AJÁNLOTT felvenned. A maradékot pedig a szabadon választhatóból választod ki, annyit amennyit szeretnél.

2023. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!