Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogászok, melyik tárgyatok...

Jogászok, melyik tárgyatok volt a legmegerőltetőbb számotokra a képzés alatt?

Figyelt kérdés
Illetve tényleg annyira brutális a zv, amilyennek tűnik?
2023. aug. 29. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:

ELTE: itt a Pp. szigó a legnehezebb, vele közel egy szinten a Gt. (PJ7). Sokan megizzadnak a Róma2-vel is, mert itt elég alaposan kikérdezik.


A ZV elég szívás, ja. Eleve az, hogy 5 tárgyból kell vizsgázni, azon belül az ELTE-n a Polgári jog számonkérése igen szigorú, meg persze az anyag is akkora falat, mint legalább két másik ZV-tárgy anyaga. Viszonylag sok a bukás is, egyáltalán nem ritka, hogy első nekifutásra nem jön össze mindegyik ZV...és persze nem meglepő módon a legtöbb bukás a PJ ZV-n van.

2023. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valaki írja már be, hogy mindenkinek más a nehéz 🤣🤣


Mert nem bírom ki másképp 🤣🤣🤣

2023. aug. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Semmi nem volt nehéz, ez nem egy mérnökinformatikus, matematikus vagy orvosi képzés ahol egymástól eltérő nehézségű és magas absztrakciós gondolkozást igénylő tárgyak vannak hanem egysíkú az összes. Ha leültetsz egy 70-es IQ szinttel rendelkező egyént és elé teszel egy római jogot, pár nap alatt simán megtanulja míg egy orvosi biofizikánál sosem érti meg a folyamatok működését és kölcsönhatását. Jogot bárki bármikor képes megtanulni, mert maximum az anyagmennyiség sok (egyébként az sem több mint más egyetemen) de semmi nehézség nincs benne.
2023. aug. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
#3 akármekkora nyomorult hónapok óta trollkodó élettelen vadbarom vagy, most ezzel kivételesen egyébként egyetértek veled. A jogon valóban csak lexikális anyag van, amihez kizárólag szövegértési és memorizálási képesség kell, és tudom, a jogászok szeretik előadni magukat, hogy hú ehhez mennyire tudni kell elvonatkoztatni, meg logika stb, semmi ilyesmi nem kell ahhoz, hogy bemagoljon pársz beugrót, max türelem kell a memóriához és a szövegértéshez még. Meg jó nagy ökörség kell ahhpz, hogy valaki mindezt a felesleges szívást egy olyan végzettség megszerzése miatt tegye, amiből erős túlképzés van, és amivel a 80% aktákat tologat majd éhbérért a közigben, hogy aztán majd dr-el a neve előtt siránkozhasson, hogy ezért tanult ennyit.
2023. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
4, ördög nincs igaza. A jogot így megtanulni, hogy alkalmazni is tudd, nem ugyanaz, mint megtanulni. Májusig az elvárás nem az utóbbi.
2023. aug. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Ehh, nem májusig, márpedig.
2023. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Menjetek a picsába, írjatok ki egy kérdést magatoknak és azt offoljátok szét. Az egyedüli hasznos választ köszönöm.
2023. aug. 30. 11:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Igenis vannak nehezebben érthető vagy tanulható tárgyak, erre kérdeztem rá. Senki nem mondta, hogy kiemelkedő agyi képességek kellenek a joghoz, de ne itt polírozzátok már a komplexusaitokat, ügyes mérnökfiúk vagytok amúgy is, anyuka is biztos büszke rátok. Én sem szeretem különösebben a jogászok majomkodásait, de nem ez volt a kérdés.
2023. aug. 30. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért nem törlik ezeket a válaszokat.
2023. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az előtted hozzaszolo explicit le is írta, hogy szándékosan trollkodik, őt pl jelentettem most, kíváncsi leszek, torlik-e.
2023. aug. 30. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!