Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni egyetem: kollégiumi...

Debreceni egyetem: kollégiumi jelentkezés, étkezés kérés stb?

Figyelt kérdés
Ma csináltam meg nagy nehezen az online beiratkozást, de most tekintsünk el attól hogy azt sem nagyon értettem mit hogyan kellett kattintgatni :D úgy láttam kollégiumba már nem lehet jelentkezni, csak várólistára (de nekem már a letöltött dokumentumba azt írja hogy mindenre 0 pontom van) valamint az étkezést sem tudom hogyan kéne megoldani, akkor is ha nem leszek kolis. Valaki hasonló helyzetben?
2023. aug. 30. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha annyira életképtelen vagy hogy nem tudsz utánanézni önmagadtól az egyetemi kampuszon található étkezési lehetőségeknek vagy az egyetem környékén fellelhető éttermeknek, gyorséttermeknek, büféknek és bevásárlóközpontoknak akkor meg is érdemled hogy éhen halj.
2023. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen az oldalon minden fent van, illetve ha felvesznek koliba felkerülsz a koli levelezési listára, ott minden felvételi, beköltözési, stb határidőről írnak. Elsőéves koli jelentkezés augusztusban szokott lenni, felsőbb éveseknek júniusban. De egyébként erről kellett hogy kapj tájékoztatást a sikeres felvételiről szóló levélben.


"étkezés kérés"


Lol. Ez nem óvoda. Mindenki ott és azt eszik amit akar. Van menza több helyen is, én a Kossuth koli mellettit és az orvosi elméleti tömbben lévőt ismerem, de biztos van az Agráron és a Kassai úton is. Nem kell előre rendelni vagy jelezni hogy ott akarsz enni. Bemész, veszel valamit, leülsz, megeszed. Ennyi. Fizetni lehet készpénzzel és kártyával is.


De egyébként koliban van konyha (közös) a szobákban pedig hűtő (legalábbis ahol én voltam eddig, ott volt), szóval ha elmész a Sparba vagy a Coopba vagy akárhova és veszel megadnak valamit, akkor a koliban is csinálhatsz magadnak amit akarsz.


"most tekintsünk el attól hogy azt sem nagyon értettem mit hogyan kellett kattintgatni"


Az egyetemi és alapvetően a felnőtt ügyintézéssel kapcsolatban egy tipp: ha ki kell tölteni valamit, olvasd el rendesen, mert ha elb@szol valamit, akkor sokkal nagyobb macera lesz kijavítani a hibát, mint elsőre jól csinálni lett volna. Már ha egyáltalán van lehetőség javítani.

2023. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja nyilván én vagyok az életképtelen, de 3 féle fájlt küldtek amibe leírták mit kell, erre találtam egy másikat a hök oldalán amiben megint más dolgokat írt hogy töltsek fel.. majd megnézem hogy te utolsó pillanatban mennyire vagy nyugodt és figyelmes hogy ezt a szart elintézd.. egyébként meg középsuliba is volt menza lap meg étkezésre való jelentkezés, plusz számlaszámot is meg kellett adni hogy honnan fogod utalni rá a pénzt, bocsánat hogy most először megyek egyetemre és nemtudod hogy működik a rendszer.
2023. aug. 31. 08:49
 4/9 A kérdező kommentje:
egyébként még levelet sem kaptam mindent abból kell megoldanom amit küldtek sms... ennyit erről :)
2023. aug. 31. 08:50
 5/9 A kérdező kommentje:
2# ezt a kollégiumi oldalt én is megtaláltam de semmit nem hoz ki nekem, hogy az online jelentkezéshez írjak adatokat
2023. aug. 31. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:

A "kollégiumi felvételi és szociális ügyek" fülre kell kattintani, az alatt vannak az aktuális kiírások és kb minden amire szükséged lesz. (Kivéve a várólista, az ha jól látom a "hallgatói ügyek" alatt van.


Ha 0 pontod van, annak két oka lehet: még nem dolgozták fel a beadott papírjaidat, vagy hibásan adtad le a jelentkezést, hiányoznak igazolások és ezért nincs pontod. A várólistánál nem tudom pontosan hogy van, mert rég voltam olyan helyzetben, hogy használnom kelljen. A rendes jelentkezésnél viszont úgy van, hogy csak akkor kapsz egy adott dologra (jövedelem, családszerkezet, hátrányos helyzet, akármi) pontot, ha megfelelő papírral igazolod. Az egyetlen kivétel a tanulmányi pont, mert azt látják az egyetemi rendszerben (értelemszerűen ez elsősként nem játszik).


"egyébként még levelet sem kaptam mindent abból kell megoldanom amit küldtek sms... ennyit erről :)"


Akkor bocsánat. Én legutóbb két éve felvételiztem, akkor még küldtek. (Meg a beiratkozás is élőben volt.)

2023. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az online jelentkezesnel semmit nem mutat
2023. szept. 1. 06:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt úgy érted, hogy az "Új kérvény kitöltése" résznél nem tudsz választani, csak azt látod szürkével kiírva, hogy "Válaszd ki, melyik eljárásban pályázol"?


Ennek az az oka, hogy jelenleg nincs koli jelentkezési időszak. Mint mondtam júniusban és augusztusban szokott lenni, attól függően, hogy felsős vagy elsőéves vagy. Most csak várólistára lehet jelentkezni.

2023. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. szept. 2. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!