Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket mondhatok a tanárnak,...

Miket mondhatok a tanárnak, hogy ne kelljen úsznom?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategóriába írom ezt a kérdést.


Mit mondjak a tanárnak, hogy ne kelljen úsznom? Nem kifogásokra gondolok, hanem esetleg kompromisszumokra, hogy pl. futok helyette óra végéig, megtanulom az érettségi tételeket stb. de én nem szeretnék úszni.


Az okok a következőek:


1. Félek a víztől és hogy megfulladok

2. A Jóisten nem vesz rá, hogy valahonnan beleessek a vízbe

3. Volt úszásórám régebben, mindig végigsírtam az egészet, annyira utáltam és az akkori tanárunk se volt egy megértő alkat.

4. Nem szeretném hátráltatni a többieket, mert túl lassan végzem a feladatokat, pl. körülbelül 15 perc lehet, mire letempózok egy hosszt úszódeszkával.

5. És azt se szeretném, ha lenéznének ezért, a lassúságom miatt és hogy rohadtul félek, na meg hogy tiszta béna vagyok.


Milyen ötleteitek vannak, mit mondjak neki? Nagyon nem akarok ott nyomorultaskodni.


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2023. szept. 3. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sorold fel neki őszintén a leírt okokat. Garancia persze nincs arra, hogy megesik rajtad a szíve, de ezzel van a legnagyobb esélyed. Ha kitalálsz valami hazugságot és lebuksz vele, akkor onnantól eláshatod magad nála.
2023. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz erre szerezni egy orvosi felmentést? Pszichiátertől mondjuk, hogy rettegsz tőle.
2023. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 grandesacra válasza:
20%
A vízbe nem látják ha sírsz. Vigyél törölközőt, meg papucsot.
2023. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
De pont azért van úszás oktatás hogy ezeket a félelmeket legyőzd. Miért kell mindig minden alól kibújni meg a szőnyeg alá söpörni?😅
2023. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
Legyél őszinte vagy felmentés.
2023. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs még, vegyél úszószemüveget. Nálam az volt a probléma gyökere, hogy nagyon érzékeny a szemem, és nehezen viselem ha belemegy a víz. Más simán kinyitotta a szemét a víz alatt, én meg víz alá merülni is ódzkodtam emiatt, gondolhatod milyen tortúra volt... Úszószemüveggel viszont eltörpültek a félelmeim. Nem jutott azonnal eszünkbe, pedig utólag nagyon evidens. Tegyél egy próbát!
2023. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha attól félsz, hogy a feltételezett lassúságod miatt bárki meg fog szólni, szeretnélek megnyugtatni, hogy ez nincs így. Senki nem várja el, hogy időre ússz, hisz nem vagy verseny úszó. Általában uszodába úszni járnak az emberek, így ők a saját tempójukra figyelnek, és a legtöbben kényelmes, laza tempóban, a kikapcsolódás érdekében úsznak. Javaslom, próbáld ki, tégy egy próba úszást, de vigyél valakit magaddal, ha a biztonságérzetre szükséged van, és ha nem tetszik, akkor légy őszinte, és mondd el aggodalmaid a tanárodnak. Az úszás kellemes sport, nem lehet a kényszer eszköze. Első, hogy a félelmed legyőzd, ezért kezdetben a tanmedencét javaslom, (ha mégis ragaszkodik a tanárod ahhoz, hogy úszni járj) ahol alig több, mint egy méter mély a víz, nem szabad egyből a kettő húszasba menni. Lesz melletted egy úszómester is, aki vigyázni fog rád, míg meg nem szokod a vizes közeget. Adj magadnak időt, ha 12 perc alatt úszol le kezdetben egy hosszt, akkor 12 perc alatt úszod le. Ismétlem az első, hogy a félelmed legyőzd, mert a félelmed csak a fejedben létezik, nem a kezeidben, nem a lábaidban.
2023. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mondd meg a frankót; víziszonyod van.
2023. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"jónapot, egy dagadt állat akarok lenni, és 20 évesen hátfájást is szeretnék, kérem menten fel a legegészségesebb kardiósport alól köszönöm" Dagi Magdi
2023. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!