Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik diploma...

Szerintetek melyik diploma kombók mondhatóak overkill-nek?

Figyelt kérdés

Melyik kombók szerintetek azok, amik a lehető legtöbbet tudják nyújtani? Amelyekkel a legtöbb a lehetőséged és te válogatsz a munkák között, nem pedig a munkáltatók közötted.


Most mondhatjuk, hogy a diploma semmit nem ér ha nem teszel magad hozzá semmit, ha leleményes vagy egy diploma is bőven elég stb stb, de engem az ilyen részletek most nem érdekelnek. Szimpla kíváncsiság, hogy ha két diplomája van az embernek, akkor melyik kettő a legütősebb együtt.


Szerintem a legoverkill-ebb kombó, az egy IT-s alapképzés mondjuk egy mérnökinfó vagy proginfó BSc, mellé pedig egy közgazdasági diploma, még ha akár csak egy gazdmen is az.


Majd esetleg hogy beteljesüljön a kör, akár egy Gazdinfó MSc, ami alátámasztja mégjobban a két külön területen szerzett tudásokat. Tapasztalattal pedig kész Project Manager-nek való CV lenne akár. (Csak példa)


Persze még lehetne játszani az ütősebb szakokkal, mint a matek vagy a villamosmérnöki, meg melléjük valami kiegészítő.


A kérdés az, ha neked két alapképzést kéne végezned (meg esetleg plusz egy mestert), akkot melyek lennének azok, ami szerinted a legtöbbet ér a piacon?



2020. ápr. 17. 17:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyébként az egyik előadómnak vannak a fent említett végzettségei.

(Vagyis nem csak előadást tart, hanem az egyetemen más munkakörökben is ott van, például javarészt ő rakta össze és fejlesztette ki az alapképzés module-jait is amin tanulok Angliában, illetve ő a kurzus vezetője is, most szintén egy új alapképzést indítanak az ő segítségével).


Innen jött a kérdés ötlete egyébként.


Persze van ennek is hátrányai, például mesélte, hogy régebben jelentkezett a Jet2 légitársasághoz már nem tudom milyen posztra, de nem vették fel mert túlkvalifikált. Így inkább fel sem veszik az embert, mert akinek annyi végzettsége és tapasztalata van, úgysem marad meg sokáig egy munkakörben, mert a karrieristák általában 5 évente feljebb lépnek valamerre. A légitársaság pedig hosszútávra keresett valakit. (Nem tudom mennyire igaz, de ezt mesélte)

2020. ápr. 17. 17:49
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen nincs.

Overkill egyébként is azt jelenti hogy valamit eltúloztál a célod eléréséhez. Ez esetben mondjuk ha mérnöki diplomát szereznél ahhoz, hogy a szalagsoron néhány alkatrészt csavarozgass össze nap mint nap.

Az állásoknál pedig rendszerint konkrétak az elvárások. Ha egy bizonyos végzettséget igényelnek az állás betöltéséhez, akkor nem leszel csak azért jobb jelentkező, mert öt másik végzettséged is van. Az a lényeg hogy az a konkrét ismeretanyag ami oda kell, az megvan-e, hogy mellette mi mindent tudsz még vagy épp mit nem, az elhanyagolható.

2020. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Orvos-gyógyszerész, külföldön is szükség van rájuk. Más kérdés, hogy ember legyen a talpán, aki akár az egyiket is elvégzi, nemhogy mindkettőt és túléli az itthoni nevetséges kezdő fizetést. De hogy mindig lesz munkájuk és sosem lesz belőlük túlképzés, az biztos.
2020. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
Kuplerosné és lángossütő. De hozzátehetem harmadiknak a krupiét.
2020. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm egyszerre végezte el a mérnök informatikusi és a villamosmérnöki szakot 0 csúszással, kitűnő eredménnyel. Ehhez mondjuk olyan agy is kell, ami mondhatjuk, hogy "overkill".
2020. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gazdasági másoddiploma nem olyan ritka. Nem is olyan, amitől hasra kéne esni. Én a villamosmérnök BSc gépész MSc-t tartom egy erős párosításnak mondjuk járműiparba. Lehet, hogy BSc-n FPGA-t és uC-eket programoztál, MSc-n meg máris rezgés- és hőtani méretezéssel, elemzéssel foglalkozol. Lesz egy erős rálátásod a témára. Van ahol persze xart se érne, mert teljesen mást keresnek. Ez egy nehéz feladat, megtalálni és összepárosítani az érdeklődéseket, úgy hogy az piacképes legyen. De ha sikerül, akkor az nagyon faxa! :D
2020. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!