Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan BGE hallgató, aki...

Van olyan BGE hallgató, aki az egyetemi könyvtárból kikölcsönözne nekem egyetlen napra néhány könyvet? Szaknyelvvizsga felkészüléshez kellene.

Figyelt kérdés
Spanyol idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvvizsgára készülök, de a felkészítést segítő könyvek csak a BGE könyvtárában érhetőek el, azonban külsősöknek a kölcsönzés nem engedélyezett. Szeretnék találni valakit, aki ezeket kivenné nekem, és még aznap vissza is adnám.

#nyelvvizsga #BGF-KVIK #BGE #idegenforgami szaknyelvvizsga
2023. szept. 5. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

A "Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) 2016/53. számú Házirendje és Könyvtárhasználati Szabályzata" 8. szekciójának 3. pontjában a következő szerepel:


"Az egyetemi könyvtárból kikölcsönzött dokumentumokat (könyvek, tanulmányok, egyéb nyomtatványok) más személyek részére történő továbbadása SZIGORÚAM TILOS. Ezen cselekmények a könyvtár állományának épségét veszélyeztethetik, és az intézményi dokumentumokkal való visszaélést, illetve nem megfelelő bánásmód vétségét teszik lehetővé."


Továbbá a Házirend 10. szekciójának 1. pontja kimondja:


"A fenti rendelkezések megsértése súlyos fegyelmi vétségnek minősül, amely az érintett hallgató tanulmányainak ideiglenes felfüggesztéséhez vagy az elbocsátásához vezethet az egyetemről."


Az általad leírt cselekmény tehát nem csak az egyetemi könyvtári szabályzatba ütközik, de potenciálisan komoly következményekkel járhat a hallgató számára.

2023. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Odamész és a könyvtárban tanulsz.
2023. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!