Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nyelvi előkészítős iskolábó...

Ha nyelvi előkészítős iskolából át szeretnék menni egy sima Gimnáziumba/Szakközépiskolába 2. Évben akkor előlről kell kezdenem?

Figyelt kérdés

Tehát ha voltam egy nyelvi előkészítős évet akkor ha átjelentkezek egy másik iskolába 9. osztályos leszek vagy mehetek 10. osztályba?


Tegyük fel hogy mivel elég hamar felfogtam hogy ez nem nekem való ezért követtem a sima tananyagot is, tehát pluszban megtanultam a sima 9. osztályos tananyagokat. (Magyarul egy szintfelmérés nem okozna gondot.)



2023. szept. 5. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs teljesített 9-edik évfolyamod, ezért nem szintfelmérőt kellene csinálnod, hanem osztályozó vizsgát kellene tenned az összes tantárgyból, hogy bekerüljön a bizonyítványodba a 9-edik évfolyam teljesítése. Enélkül nem léphetsz a 10-edik évfolyamba.

De erről valószínűleg már lecsúsztál, esetleg nyáron lett volna rá lehetőség. Már megy a 2023/2024-es tanév.

2023. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Most kezdtem az előkészítőt, igazából ezért is tettem feltételes módban a kérdést. Rájöttem hogy nagyon nem ezzel szeretnék foglalkozni:C

2023. szept. 5. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most kezdted, akkor keress gyorsan egy másik iskolát, ha nem szeretnél évet veszíteni. Lehet még ilyenkor mozgolódni. Azért arra kicsi az esély, hogy egy suli megengedje, hogy minden tárgyból osztályozót tegyél a nyáron, és úgy kezdd el majd a 10-edik osztályt. Meg szerintem ezzel saját magadat is megszívatnád.

De a nyelvi év jó lehetőség a nyelvtanulásra, és ha NYEK-re jársz, újra felvételizhetsz. (Pontosabban ilyenkor hivatalosan már átvételi vizsgának hívják, de a legtöbb iskola a rendes felvételi eljárásban való részvételt írja elő az átvétel feltételéül.)

Tehát ha nem találsz olyan sulit, amely most átvesz, akkor jelentkezz az írásbelire (most korábbra tették a határidőt, november huszonvalahanyadikáig lehet jelentkezni). Januárban írd meg, és jelentkezz a rendes felvételi eljárásban, így jövőre egy másik suliban kezdheted a 9-ediket.

De az fontos, hogy az átvétel feltételeit minden esetben a fogadó iskola határozza meg, tehát mindenképp egyeztetned kell velük, mielőtt beadod a jelentkezést, hogy náluk hogyan zajlik a felvételi, ha valaki nem az általános iskola 8-adik osztályából felvételizik, hanem már egy középfokú oktatási intézmény tanulója!

2023. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Első félév végén még lehet mozgolódni?


Nem tudom hogy várjak-e arra hogy jobb lesz, feleslegesen meg nem is akarok a családomnak csalódást okozni, annyira büszkék rám hogy ebbe az iskolába bejutottam.


Vagy olyat lehet csinálni hogy utolsó két évre átmegyek máshova? Hogy az egyetemi felvételimre jók legyenek a jegyeim. Ilyenkor is kell felhajtás körülötte vagy ha már elvégeztem 10 osztályt 11-re átvesznek simán máshova?

2023. szept. 5. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a nyelvi előkészítő évében újra jelentkezel központi felvételire, és bejelölöd a kívánt iskolát.

De egyénileg kell intézned, nem úgy mint nyolcadikos korodban, amikor az ofő intézte.

Igaz, így 9.-es leszel, de szerintem, ez járható út.

Járj utána!

2023. szept. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!