Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet utólagosan...

Hogyan lehet utólagosan passziváltatni és otthagyni az egyetemet (bme msc)?

Figyelt kérdés

Tudom, olvassam el ennek a menetét, el is fogom persze.

Inkább az a problémám, hogy megfelelési kényszeres vagyok és kicsit szégyenlem magam emiatt, hogy első héten besokalltam, még azért nem akarom otthagyni, azért kérdezem az utólagos passzívot.

Attól tartok valamiért a legjobban, hogy ilyenkor kell esetleg szólni az oktatóknak vagy mi van? A másik, ami zavar, hogy kell projekt témát választani, ami esetleg egy kutatócsoporthoz kötődik és tartok attól is, hogy mi lesz, ha egyszercsak lemondom a félév közepén, meg valakitől esetleg elvettem a helyet.

Tudna mondani valaki tapasztalatot ezzel, aki otthagyta msc-n a szakot? Simán ment? Kikkel kellett mégis ezt lekommunikálni? Gondolom nem csak a Neptunban.

Tudom gyerekes kérdés ez, de elég ideges vagyok és könnyebb erről így beszélni, nincs nagyon most úgy senkim, akivel ezt megbeszélhetném.



2023. szept. 6. 07:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Jó, közben rájöttem, hogy passziváltatni ezzel az indokkal nem fogok tudni.

Akkor gondolom beszélnem kell a tanárokkal így is úgy is.

Akkor inkább az a tapasztalat érdekelne, ha valaki csak simán otthagyott egy szakot.

2023. szept. 6. 07:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekel az a szak amire jelentkeztél, szívesen csinálnád (mint munka) a jövőben és az anyagmennyiségtől/követelményektől pánikoltál be vagy nem is érdekel? Ha az első nem biztos, hogy ott kellene hagyni.


Nem hagytam még ott egyetemet (csak majdnem), gondolom a to tud ebben segíteni.

2023. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Passziváltasd magadat mentális problémákra hivatkozva, mert láthatólag attól szenvedsz, menj el klinikai szakpszichiáterhez aztán majd az helyrepofoz és elvégzed
2023. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tartom magamat elég okosnak, illetve alapképzésből is vannak komoly hiányosságaim, mert volt olyan időszak, amikor nem tanultam rendesen és ez most előjön a plusz anyag mellé. Félek, hogy nem vagyok elég jó ehhez a szakhoz, nem is kapcsolódik szorosan az alapképzésemhez, más jellegű.

Egyébként is ideges, stresszes típus vagyok sajnos.

Igen, az biztos hogy kéne pszichiáter egyébként is.

2023. szept. 7. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell hogy legyen a neptunban valami ilyesmi kérvény. Ha nincs, akkor besétálsz a KTH-ba, és megmondod az ügyintézőnek, hogy ezt szeretnéd, majd útbaigazítanak


Nem, senkinek nem kell elmondani a KTH-s ügyintézőkön kívül (neki se kell közvetlen, ha leadod a kérvényt). Ez nem egy 300 fős középsuli, ahol mindenkinek tudnia kell mindenről, hanem egy 25 ezer fős egyetem.

2023. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Utólagos passzív félév" - valami ilyen című kérvényt keress. Előfordulhat hogy még nem elérhető, hisz nagyon a félév eleje van.
2023. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!