Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves jelenlegi jogászok...

Kedves jelenlegi jogászok illetve joghallgatók ti hogy tanultátok meg a római jogot?

Figyelt kérdés
A gond az hogy azt hiszem hogy túl nagy az anyag hogy ennyi időt töltsek el egy egy rész elolvasásával nagyon lassan haladok nem tudom tartani a tervet . Auditív módon tanulok gyorsabb tempóban kellene haladjak de egyenlőre meg nem jöttem rá hogy sikerulhetne . Minden egyes választ nagyon szépen Köszönök

2023. szept. 14. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Az első feleségem jogász volt. Neki megvolt a római jog tankönyve. Olyan volt, mit a középiskolás törikönyvem. Orvosként beleolvasva nemigen értettem, mi volt benne olyan rémisztő.
2023. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az az ijeszto benne hogy nagyon nagy terjedelmű tananyag nem úgy tanulod mint gimnáziumban azt a maximum 4 oldalt amit feladnak óránként . Mivel még nincs tapasztalatom ebben nem tudom hogy tudok gyorsan és hatékonyan tanulni .
2023. szept. 14. 12:07
 3/20 A kérdező kommentje:
Mert az ami eddig jó volt az most egyáltalán nem jó. És lehet hogy egy orvosi egyetem után nem ijesztő de egy érettségi után igen is az. Azért ez a nem mindegy
2023. szept. 14. 12:08
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én folyamatos ismétléssel... mindig apránként haladtam előre.

Ugye vannak, amiket szóról szóra kell és latinul... (civiljogi keresetek, vagy az öröklésjog, praetori perrend, császári perrend..)


A nap végén ismételtem át az előző napi anyagot... nekem ez jött be.


Ezt az iszonyatos mennyiséget (pedig államvizsgára sokkal több lesz az anyag, nem beszélve majd - ha eljutsz oda - a szakvizsgáról...) nem lehet máshogy.

2023. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Az a szívás a római jogban, hogy addig nem érted teljesen, míg a végére nem érsz, márpedig ha nem érted, nagyon nehéz tanulni.

Sajnos nincs más mód, mint újra és újra elolvasni a könyvet.

A szóról szóra definiciókat én külön kiírtam, és a szobámban körbe-körbe járkálva mondtam fel kb ezerszer.

Egyébként messze nem a római jog a legnehezebb tárgy, ez csak a köztudatban van így. Valójában sokkal könnyebb bizonyos későbbi tárgyaknál, mert logikusan fel van építve a könyv, és nem törvényekből és ilyen-olyan jegyzetekből kell megtanulni.

2023. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy lesz nehezebb tárgy sőt biztos . De itt a nagy valtas okozza az alapvető nehézséget . És valamilyen konkrét módszere nincsen valakinek . Napi hány órát szántatok rá ?
2023. szept. 14. 18:37
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
1. Beleolvasva tényleg könnyú, csak megtanulni nehéz. Én meg nem értem, mi a nehéz egy orvosi egyetemen? Na ugye?
2023. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Így igaz..
2023. szept. 14. 20:05
 9/20 Justinianus ***** válasza:
34%
Arról nem is beszélve hogy az orvosin kb. 80% végez, a jogon 40%. :)
2023. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mindkettő szak nehéz és szerintem összehasonlíthatatlan
2023. szept. 17. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!