Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Magyar Tudományos Akadémia,...

A Magyar Tudományos Akadémia, mint köztestület a jelenlegi működésmódja mellett, hatékony segítője vagy inkább hátráltatója a tudományos alkotásnak, kreativitásnak?

Figyelt kérdés
A kérdés mögött az a személyes tapasztalatom áll, hogy a bizottságokban és osztályokban folyó kapcsolatrendszer építés és lobbitevékenység jelentős erőket von el az érdemi tudományos kutatástól. Sokak esetében megfigyelhető, hogy kutatás helyett nagyobbrészt ezekkel a társadalmi tevékenységekkel van elfoglalva, vagy lobbizik vagy címeket igyekszik kibulizni magának, vagy urambátyámkodik a szünetekben, vagy érdekeit próbálja érvényesíteni. Ugyanakkor nem tudok olyan tevékenységről az MTA-n ami tényleg a tudomány előbbrevitelét, tudományos kérdések megvitatását, a közös tudományos gondolkodást szolgálná.

2023. júl. 21. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Némi túlzással, de elmondhatjuk, hogy a gittegylethez hasonlóan működik, ami egyesek számára lehet gyümölcsöző, de a többségnek szinte semmi haszna az egészből. Egy volt kandidátus.
2023. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Nekem csak egy személyes tapasztalatom van sok évvel ezelőttről a KFKI kutatóintézetről.

Azt hinné az ember hogy emberszámba vesz minden állásra jelentkezőt az állásinterjún (legalábbis én azt hittem akkor, hogy ott lévén értelmes emberekként a vezetőség értelmes kultúrált emberi módon beszél az állásra jelentkezőről akit behívnak, de naiv voltam) .

Azt hogy törvényi szavályozás szerint be se hívhatna senkit adott határidőig, az hogy olyan időpontokban kéne behívni az interjúalanyokat hogy ne találkozzanak stb. ilyen szabályzást úgy felrúgták ahogy van azt hagyjuk is.

Emberileg is egy jellemtelen, goromba, tiszteletlen magatartást tanúsítottak, ilyen igazgató olyan igazgató, osztályvezető stb, egyszerre 5-en izzasztottak, igaz a mondtat közbe belevágva ha mondtam valamit, meg se várták hogy befejezzem a mondatot kérdezték a következőt, 5 percig se tarott az egész amíg bent voltam az állásinterjún, de erre vártam órák hosszákig. Az aki 500 méteren belül lakott az állásra jelentkező, meg 90 percig izzasztották előttem. (Azért tudom hol lakott mert konkrétan ő mutatta meg a váróterem ablakából míg vártunk a behívásra, az utánam következő is nagyon messze lakott mint én) Végül megtörölte az egyik MTA igazgató a homlokát, na menjünk haza, a titkárnő mondta neki amkikor mentek be, hogy még van egy aki állásinterjúra jött, na jó küldje be, biztos nagyon kedvesek voltak vele (magyarul mondom a f_szuk kivolt az egésszel) .

2023. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!