Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni a háromsz...

Hogy kell kiszámolni a háromszög területét? (vektorok)

Figyelt kérdés
Ugye kerület |AB|+|AC|+|BC| És például a tetraéder területét, kerületét, térfogatát? Van valahol egy táblázat ahol a képletek megvannak?

2023. szept. 17. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A háromszög területét minden esetben ugyanúgy lehet számolni, van hozzá egy rahedli képlet. Ha három vektorral van megadva, akkor a legpontosabban megoldást a Héron-képlet tudja nekünk megadni, tekintve, hogy a háromszög mindhárom oldalát ismerjük:


[link]


De meg lehet oldani trigonometrikusan is. Például a skaláris szorzattal kiszámolod a háromszög két oldala által bezárt szöget, majd tudod használni a szinuszos területképletet: T = a*b*sin(y)/2


A tetraéder területe és kerülete nem létezik, felszíne és térfogata van neki. A felszín nem más, mint az őt határoló lapok összterülete. A tetraéder minden esetben egy gúla, a gúla általános térfogatképlete: T(alap)*M/3, vagyis az alaplap területét meg kell szorozni a rá merőleges testmagassággal, végül osztani 3-mal. A tetraéder abból a szempontból egy speciális eset, hogy bármelyik oldallapja lehet alaplap.

2023. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a négyzeten meg b a négyzeten megadja a befogo öszegét
2023. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Tehát T=√|AB|+|AC|+|BC|/2(|AB|+|AC|+|BC|/2-|AB|)(|AB|+|AC|+|BC|/2-|AC|)(|AB|+|AC|+|BC|/2-|BC|)


Jól értelmezem?

2023. szept. 17. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen. (Bár egysoros írásnál teljesen máshogy kellene értelmezni az általad leírtakat. Itt helyesen így nézne ki:


T=√(|AB|+|AC|+|BC)|/2((|AB|+|AC|+|BC|)/2-|AB|)((|AB|+|AC|+|BC|)/2-|AC|)((|AB|+|AC|+|BC|)/2-|BC|), vagyis a számlálóba kerülőket külön kell zárójelezni.)

2023. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Köszi :)
2023. szept. 17. 15:47
 6/8 anonim ***** válasza:
én viszont nem értem, elmagyarázná vki?
2023. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6, pontosan mit nem értesz?
2023. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek 31 éves vagyok, kb 15 éve nem foglalkoztam ilyennel, az egészet nem értem.


Bekattintottam kíváncsiságból a kérdésbe.

2023. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!