Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiszámolni számológ...

Hogy lehet kiszámolni számológép nélkül a szögfüggvényeket?

Figyelt kérdés

Egy linket szeretnék kérni. Nagyon érdekel.

Előre is köszönöm ^^



2018. nov. 6. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Speciális szögekre vannak (esetenként trükkös) geometriai megfontolások, amikkel (általában) gyökjelekkel pontosan kifejezhető a végeredmény, de a számológépek általában sorfejtésből számolják a közelítő értéket, amikhez csak a 4 alapművelet szükséges, csak sokszor, legalább annyiszor, hogy elérjék a kívánt pontosságot.


Ha mindenképpen '1' linket szeretnél, akkor talán ezt adom, ha a pontos értékek érdekelnek, akkor talán ezt adom: [link]

Ha pedig az érdekel, hogy a számológépben hogyan van visszavezetve a 4 alapműveletre, akkor – bár bogarászós, és programozás tudást feltételez – ezt:

[link]


Egyéb linkek:

[link]

[link] (Ez van kicsit optimalizálva Horner-elrendezéssel és redukcióval a netlibes linken is, szóval ha nem szeretsz programozni, akkor inkább ezt ajánlom.)

2018. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Miből gondolod, hogy a számológépekben a Taylor-sorfejtésre van visszavezetve?
2018. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Abból gondoltam, hogy találtam egy egyszerű megvalósítást a szögfüggvényekre egy C header csomagban (amit linkeltem is), és abból extrapoláltam (ami valóban nem túl körültekintő és okos dolog). Így utánaolvasva igazad van, létezik jobb algoritmus is, és azt implementálják a számológépek többségébe:

[link]

[link]


De azért remélem, hogy érdekesek az eredeti linkeim is!

2018. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!