Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában mennyire...

Középiskolában mennyire foglalkoznak a gyerek magatartásával? Kissé szeleburdi a gyermekem , nem szeretném ha bármi probléma is lenne!

Figyelt kérdés
2023. szept. 17. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Kissé szeleburdi == egy retard állat, aki elb@ssza a tanítási órákat és állandóan csinálja a fesztivált?


A nevelés a szülő dolga, nem az iskoláé, csak jelzem.

2023. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"A nevelés a szülő dolga, nem az iskoláé, csak jelzem."

Gondolom nincs gyereked, problémás gyereked meg pláne nem.

Az megvan, hogy a tinik bandában teljesen másképp viselkednek, mint otthon anyuval kettesben?

Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak, középiskolában már nem tutujgatják a gyerekeket. 16 évet ha betöltötte ki is rakhatják, ha nagyon bomlasztja a tanítást.

Attól is függ, hogy milyen iskola. Egy elitgimnáziumban ha a padtársára néz, már az is baj, egy szakgimiben meg ő lesz a legszolidabb gyerek.

2023. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

2. “ Gondolom nincs gyereked, problémás gyereked meg pláne nem.”


De, van 5 gyerekem, ilyen értelemben vett problémás viszont egy sincs, mivel én nevelem a gyerekeimet.


Általában amit egy szülő úgy szépít, hogy “kissé szeleburdi”, abba nagyon sok minden belefér…

2023. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem feltétlenül veszik figyelembe, több osztálytársam is van aki szünetben bolondoskodik és minden bajban benne van, de órán figyel, csendben van, tanul. ameddig az órát nem zavarja szerintem nem lesz gond.

és mindenki a saját szénáhát igazgassa szerintem (a kommentelőknek.)

2023. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

"De, van 5 gyerekem, ilyen értelemben vett problémás viszont egy sincs, mivel én nevelem a gyerekeimet."

Nagyon tudatlan vagy, a mostani világban a gyerekek kb. negyede problémás. Nagyon könnyű ezt a szülői nevelésre fogni, de ez egy eléggé összetett probléma, és nagyon buta az, aki annyiban elintézi ezt, hogy nevelni kéne a gyereket.

Ahol ennyi gond van a gyerekekkel, hogy a probléma rendszer szintű, és nem az egyes családokra kell mutogatni.

Rengeteg kutatás történt ezzel kapcsolatban, és csak találgatnak, hogy mi lehet az oka:

-későn szülnek a nők

-felgyorsult a világ, túl sok inger éri a gyerekeket

-sok a műhiba szüléskor, aminek nagy részéről még csak nem is tudnak a szülők, mert elsumákolják

-környezetszennyezés, génkezelt élelmiszerek

-nem az életkori sajátosságokra szabott oktatási rendszer

Kicsit több empátiával kéne fordulni a többi ember felé, nem elítélni a másikat.

Nyilván nevelni kell a gyereket, vannak tényleg olyan gondok, amelyek a nevelésből erednek, de ránézésre ezt azért elég nehéz megállapítani. Ha a tieid tökéletesek, akkor tedd össze a két kezed, és adj hálát az égnek, hogy szerencséd volt.

A kérdező nem írta, hogy konkrétan mi a gond a gyerekével, te meg azonnal köpködsz, hogy a te gyerekeid bezzeg tökéletesek. Egy ilyen anyával? Gyanítom a te gyerekeid a legnagyobb bullyerek az iskolában, hiszen otthon ezt hallják.

2023. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!