Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol órán ma röviden beszélne...

Vmsgy.Evi kérdése:

Angol órán ma röviden beszélnem kellene magamról. Amit nagyjából már el is terveztem hogy hogyan fog szolni…viszont úgy szeretném kezdeni hogy —>(?)

Figyelt kérdés

Hello everibody “”short about my self”

Ez így értelmes lenne?

Bele szeretném tenni azt hogy “röviden magamról” viszont több helyen lefordítottam és mindig mást ír a (rövidre) én azt használnám amit fentebb leírtam “ short about myself”

De ezt a fordító kicseréli ezekre: Briefly,a little about me. Most így fogalmam sincs melyiket kellene használnom. Szerintem ami értelmes lenne az a (short about my self) nem a többi amit leírtam . Ti mit gondoltok erről kérlek segítsetek



2023. szept. 18. 11:27
 1/3 A kérdező kommentje:

És még egy kérdésem lenne megköszönném ha erre is segítenétek nekem választ adni.

(Egy éve járok HipHop-ra)

Na ezt se tudomhogyan kellene mondanom…ugyan is A kedves kis google fordító szintén 3 féle módon írja ki hogy hogyan is kellene mondanom.

Én úgy tudom egyébként hogy (i’ve been going to hiphop a year) de leeellenoriztem magam… megnéztem hogy jól mondom e..? De nem.. És össze zavar ez az egész google fordito meg stb. Kerlek segitsetek ebben is! Koszonom szepen

2023. szept. 18. 11:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

miért google fordítóval ellenőrizteted magad, ami hivatalosan is nem megbízható?


A short about myself az magyaros, tükörfordítás. Mi értjük, de egy angol kicsit megütközne rajta.


"Hi everbody, here I'm to tell you a little about myself." (I'm here szórenddel is jó, attól függ milyen hangsúllyal mondod...)


Hiphopos meg gyér tudásom szerint jó is lehet, de talán érthetőbb ha azt mondod, hogy Since a year I'm doing hip-hop dance.


A going to-t ebben az esetben nem igen használnám, mert így inkább lehetne úgy is érteni, hogy már egy éve tervezek hiphopra menni... (A going to jelentése nem annyi, hogy menni valahová).

2023. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
Ha már everibody az everybody helyet akkor inkább maradj csöndbe az órán.
2023. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!