Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magán óvoda létesítés?

Magán óvoda létesítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Óvónő vagyok, imádom a szakmám, de jelenleg sajnos nem abban dolgozok, mert nagyon telített nálunk ez a kör, kihalásos alapon működik, és 5 éve költöztünk, sajnos nem tudok ebben a szakmában azóta elhelyezkedni.

Egy egész pici faluban lakok, ahol egy óvoda van, egyetlen csoporttal, de túltelítve vannak, 32!! fővel. Sokan esnek abba a problémába, hogy mennének dolgozni, de nincs hely az oviban a gyerkőcüknek, mert nem óvodakötelesek még. Eljátszottam a gondolattal, hogy létre lehetne hozni esetleg a településünkön egy magán óvodát. Tudom, hogy a szülők készek lennének fizetni is érte, hogy a gyermeküket óvodába tudják járatni, tehát kereslet is lenne rá, de a nagy kérdés. Valaki jártas abban, hogy ez mivel jár? Mi kell egy alapításhoz? Tudom, pénz, türelem, és a kormány oldalán feltüntetett dolgok, dokumentumok, stb, de engem személyes tapasztalat érdekelne, hogy érdemes-e egyàltalán belevágni? Olyan sok helyen ez egy nagy lehetőség lenne, mert rengeteg az intézmény nélküli gyerkőc, mégsem “kap” senki a lehetőségen, de vajon miért??

Köszönöm ha tudsz segíteni!


2023. szept. 22. 14:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!