Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Depresszió elég indok a...

Depresszió elég indok a magántanulói jogviszony létesítésére?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, két évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálam depressziót. Ez a betegség gyermekkoromban kezdődött, elmúlt, majd környezeti hatások miatt megint kiújult. Elég okos vagyok, óvodás korom óta messze túlteljesítem a kortársaimat, ezért nem lennének gondjaim az otthoni tanulással. Az iskolai rendszert, az ottani embereket ellenben nem viselem el - pocsékak az eredményeim, a betegségem miatt dekoncentrált vagyok, nem érdekel semmi, utálok bejárni, gyakran meg sem teszem, amikor nem bírok reggel felkelni. Nem nevetgélek és trécselek a tanárok óráján, nem zavarom őket, de néhányuk pedagógus létére borzalmasan sértő, bántó, megalázó dolgokat vág a fejemhez anélkül, hogy elgondolkodna rajta, talán baj van és nem a lustaság meg a trehányság az alaptermészetem. Maga a gondolat, hogy OTT kell lennem, teljesen elkedvetlenít, deprimál, bár akinek volt tapasztalata ilyen hangulatzavarral, az biztosan tudja, ezek a szavak milyen szegényesen írják le azt, amit ilyenkor érez az ember (illetve amit nem érez).


Nem vagyok antiszociális. Jól kijövök bárkivel, de jelenleg nincs erőm a kapcsolatokhoz és ezt a "barátaim" magukra veszik, megsértődnek miatta, kibeszélnek... Holott nekem egyre javul az állapotom, már nem áll szándékomban kiszállni, de szeretnék magamnak egy kis szünetet, hogy összeszedjem magam. Ez olyan fair lenne! A tankötelezettséggel járó bejárás és egyéb teendők miatt viszont állandóan szétcsúszok, a tanáraimnak, az osztálynak is gondot jelentek, amit állandóan éreztetnek. Szeretnék itthon, nyugodtan teremteni egy rendszert magamnak, amiben megerősödhetek, mert ahhoz egészséges psziché és lélek kell, hogy mialatt öntik az ember nyakába a kakit, ő csakazértis megrázza magát és hősiesen kimásszon a kupac alól. Minden vágyam, hogy meggyógyítsam magam, de ebben az oktatási rendszer és a környezetem szinte egyáltalán nem segít. Időt szeretnék. Szerintetek meg tudnám ezt beszélni anyámmal? Úgy tudom, minden szülőnek joga van hozzá, hogy magán úton taníttassa a gyerekét. Meg lehet ezt oldani ilyenkor, év közben?



#depresszió #kamaszkor #magántanuló #hangulatzavar #magántanulói jogviszony létesítése
2014. febr. 2. 21:46
 1/7 anonim válasza:
69%

Szerintem ha ezt elmondod neki akkor megérti és tiszteletben tartja, hogy neked tényleg szükséged van erre. Próbáld meg.

16 éves korig vagy tankötelezett.

Hogy ilyenkor tudsz-e váltani... hát... fogalmam sincs. Azt tudom, hogy iskolát tudsz váltani, szóval lehet, hogy magántanuló is tudsz lenni.

2014. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Még terhesen se adják meg feltétlen engedélyt a magántanulásra, nem tudom, hogy depresszió miatt megadnák-e. Próbálkozni persze lehet, de egy pszichiáter szakvéleménye a lelki állapotodról mindenképp kell, ha anyukáddal úgy döntötök, hogy megpróbáljátok a magántanulóságot. Ilyenkor egyébként egy kérvényt kell írni az igazgató(nő) számára. Írj rám esetleg ha van kedved, hátha tudok segíteni ebben.
2014. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod de akkor mi lesz veled a jövőben, hogy fogsz tovább tanulni, dolgozni?
2014. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Tudom milyen ez, néha én is úgy vagyok vele, hogy legszívesebben abbahagynám, mert nem mindig van erőm egy új naphoz. Bár én próbálok mást mutatni a környezetemnek, de ez is nehéz. Neked azt tanácsolom, hogy a szüleiddel mindenképp beszéljetek erről és ha ők is egyet értenek, akkor próbáljátok meg úgy, hogy magántanuló leszel.
2014. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel tanulói jogviszonyban állok egy közoktatási intézménnyel, ezért 18. életévemig vagyok tankötelezett.


Azt olvastam mindenhol, hogy nincs szükség külön indoklásra, mert tényleg mindenkinek állampolgári joga a gyermekét otthon taníttatni. Például a valaki nagyon konzervatív (mondjuk ortodox), és kifogásolja az evolúcióelméletet, a szexuális témákat, akkor emiatt is lehet magántanuló a gyereke.


Nem szeretnék szakvéleményt mutatni, mert az osztályfőnökömtől valószínűleg mindenki megtudná. Ebben az évben nem tudtunk kifizetni egy iskolai tábort, mire ő kiállt az egész osztály elé azzal, hogy "xy-éknak nincs pénzük, dobjunk össze neki fejenként 200 forintot, hogy tudjon jönni velünk táborozni!" Ami azért elég megalázó, ha belegondoltok. Ráadásul meg sem kérdezett előtte, hogy szeretném-e, ha merő jószándékból ilyen nyíltan koldulna nekem? Ezek után érthetitek, miért nem szeretném rábízni az állapotommal kapcsolatos információkat.

2014. febr. 2. 22:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Nekem is az adja a legtöbb nehézséget, hogy megpróbáljam eljátszani, mennyire rendben van minden. Az iskolával is csak annyi a gondom, hogy ott látványosan nem tolerálják, amikor nem vagyok annyira vidám, önfeledt, vagy bármi egyéb, aminek ennyi idősen szerintük lennem kellene. Megpróbálok jó képet vágni a dolgokhoz, de néha még a beszéd is nehezemre esik! Az emberek viszont nagyon elutasítóak lesznek, amint megérzik, hogy rossz a kedvem, pedig ez nem ellenük irányul és az áll tőlem a legtávolabb, hogy sajnáltassam magam. Az osztálytársaimat még meg is értem, bár nem könnyebb ettől elfogadni a dolgot, de ők is kamaszok, egész biztos, hogy rengeteg olyan gondjuk akad, mint nekem, vagy ne adj' isten, durvábbak. A tanáraim reakciója viszont néha tényleg nagyon... a lelkembe tipor. Eleve nem nagyon foglalkoznak velünk, de mégsem ezt várnám.

2014. febr. 2. 22:31
 7/7 anonim válasza:
46%

4. vagyok!

Ilyen állapotban biztosan nem segít, ha akikkel szinte a napjaidat éled reggeltől délutánig, nem fogadják megértően a viselkedésed, esetleg még rá is tesznek egy lapáttal, és mindezt a tudtukon kívül, mert gondolom nem sokan tudják, az ilyesmit nem kürtöli világgá az ember. Ha gondolod írj privát üzenetet, kérdezz nyugodtan, hátha tudok tanácsot adni.

2014. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!