Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám anyámat meggyőzn...

Hogyan tudnám anyámat meggyőzni hogy engedje hogy kolis legyek és átjelentkezzek egy másik suliba ugyanezen a szakon?

Figyelt kérdés

2 nappal ezelőtt mondtam anyámnak hogy átakarok jelentkezni egy másik suliba ahova jár a legjobb barátom mert jobb a közösség, és ő tudna segíteni a fizikában is. Max kolis tudnék lenni. Anyám erre veszekedést csinált belőle és azt mondta hogy már most elakarom őket hagyni, pedig nem erről van szó, csak jobb közösségbe akarok járni, nem olyanba amilyenbe most vagyok. Én pécsi vagyok a suli Debrecenben van. Nem tudom hogy tudnám anyámat igenre bírni hogy jobb közösségbe járhassak ahol befejezhetem a sulit. Nagyon muszáj lenne valahogy igenre bírnom őt, de nem tudom hogyan.

Azt mondta hogy az én érdekeimet nézi, meg hogy mi jó nekem. De ezek szerint mégse, csak azt nézi hogy neki mi jó.

Én ezt már nem bírom, valahogy muszáj lenne igenre bírnom őt. Kérlek segítsetek valahogy ha tudtok


2023. szept. 23. 07:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy azért nem engedi hogy Debrecenbe járjak mert Debrecen Pécstől messze van. De csak 5 napig lennék minden héten koliban, nem értem miért nem jó ez neki hogy jobb közösségbe járhatnék ahol boldog lehetnék.
2023. szept. 23. 07:12
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire álltok jól anyagilag, de egy kollégiumi ellátás 30-50e Ft manapság. Havi szinten + neked havonta minimum 10e Ft, apróságokra és busz/vonatjegyre.

Szóval szép és jó, hogy a barátoddal akarsz menni, de ezért kivennél a szüleid zsebéből 50-70 ezret havonta.

Megengedhetik vajon maguknak?

2023. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az utazás, kaja, lakhatás költség. Nem valószínű, hogy futja nekik erre. Ha a suli mellett elmész diákmunkára és mindezt állod magadnak akkor szerintem nem lesz gond.
2023. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy baràtom kislànya most kezdte a közèpsulit , 60+ ezer a koli, kaja( pontosan nem tudom) költőpènz, osztàlypènz stb, havi 100 körül van 1 gyerek. Lehet a szüleidnek ez nem fèr bele. Kettè szakad minden, van aki ingyen kap mindent , a màsik fele sokat fizet.
2023. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Futná nekünk erre, nem erről van szó. És a koli Debrecenben max 32 ezer forint, ami mindent tartalmaz, netet, stb. Kaját magamnak kell megoldani, ez érthető. De anyám nem ezért nem engedi hogy Pécsről Debrecenbe járjak suliba, hanem azért mert azt hiszi hogy már most elakarok költözni, de nem. Csak ezt nem érti meg, és ráadásul péntekig lennék csak kolis, péntektől vasárnapig itthon lennék. És nem is érdekli hogy nekem mi a jó, csak az érdekli hogy neki jó legyen. Az hogy én boldog legyek, nem érdekli Valahogy muszáj lenne igenre bírnom őt
2023. szept. 23. 08:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mert Debrecenbe jár a haverod és állítólag jobb a közösség abban az iskolában én biztosan nem engednélek el Pécsről.


Anyád azt látja hogy 16 évesen egy másik városba akarsz költözni egy tiniszerelem/tinibarátság miatt.

2023. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A francokat engednélek haverkodni az ország másik végébe. Keress Pécs környékén másik iskolát, ha akkora a baj a mostanival.
2023. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Kaját magamnak kell megoldani, ez érthető"


Kizárt, középiskolai kollégiumban háromszori étkezés jár.

2023. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel szakot ír, így gyanítom, hogy egyetemre vagy fősulira jár.


Ha így van, akkor elmúltál 18 éves. Intézd a dolgaidat, mert jogilag felnőtt vagy. Járj utána, hogy van e hely a kollégiumban. Keress diákmelót. Indulótőkét szedd össze, aztán dobbants, ha a szüleid "leszarják", hogy neked mi a jó.

Aztán, ha kiderül, hogy mégsem fenékig tejfel a dolog max visszakullogsz a családi fészekbe.


Amúgy, ez a hétvégét otthon töltöm dolog... Azt tudod, hogy például vonattal 6 óra az út oda és annyi vissza? Hacsak nem kocsival mész, de akkor is az ország egész végéből a másikba mész...

2023. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, középiskola is lehet szakos.
2023. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!