Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem para, hogy a...

Csak szerintem para, hogy a történelmi személyek privát élete így ki van teregetve?

Figyelt kérdés
Az, hogy valaki költő, író, hadvezér, akármi volt, szerintem nem indokolja, hogy az ország minden diákjának ki legyen teregetve a privát élete, ráadásul jegyre. Kétlem, hogy azt szerették volna, hogy mindenki a szerelmi életükben turkáljon könyékig. Meg nem is csak a szerelmi életükre gondolok hanem úgy összességében mindenre, hol tanult, milyenek voltak a szülei, hol dolgozott, stb. Arról nem is beszélve, mikor a levelezéseiket, amik teljesen privát és intim beszélgetések, teszik közzé. Csak azért, mert irodalmi értékük van. Például Petőfi és Arany levelezéseit bárki megtalálja a neten. Én is írok, persze bőven nem olyan szinten, de ha mit adj isten híressé válnék később és úgy halnék meg, hát frászt kapnék, ha azt kéne a gyerekeknek tanulni, hogy kivel mikor szűrtem össze a levet, meg a legjobb barátnőmnek intézett üzeneteim nyilvánossá lennének téve. Félreértés ne essék, nem az a bajom hogy meg kell tanulni, mert az irodalom a kedvenc tantárgyam és sosem kellett igazán tanulnom rá. Csak ettől a részétől mindig is undorodtam egy kicsit, mintha elfelejtettük volna hogy itt érző emberekről van szó, nem látványosságokról.

2023. szept. 25. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A költők esetében ne felejtsd el, hogy ezek nyilvánosak voltak. Petőfi például hatással volt és akart lenni az akkori magyar közvéleményre és értelmiségre, ezért is publikált mindent amit írt akár személyes vagy szerelmes verseket is. 19. Században a nyílt levél egy elterjedt módszer volt, ahelyett, hogy egy cikket vagy bejegyzést írtak volna a sajtóban ahogy ez manapság szokás, nyílt leveleket küldtek egymásnak a költők, tudósok, politikusok, beleágyazva az üzenetüket így formálva a közvéleményt.


Ha pedig hatással vagy a történelemre vagy az irodalomra, akkor nyilván fontos a te személyed. Az ember nem akkor születik amikor publikálja az első költeményét, fontos az ember háttere. Hol, mikor, milyen körülmények között született, nőtt fel, tanult és dolgozott. Ezek nem csak felesleges adatok, elengedhetetlen munkásságának értelmezéséhez

2023. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így lehet rendszerint jobban megérteni a műveiket.


Meg azért kíváncsi lennék, milyen konkrét példa esetén túlzás ez.

2023. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!