Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mégse akarok járni egy...

Ha mégse akarok járni egy szabadon választott előadásra, elég csak nem bejárnom órára, illetve vizsgát se felvenni vagy le kell adnom?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy mégse szeretnék járni egy szabvál előadásra. Az egyetememen az előadásoknál is úgy van, hogy maximum hármat lehet hiányozni. Elég, ha nem járok be? A tárgyleadásért fizetni kell és ha nem muszáj, nem fizetnék pluszban.

2023. szept. 27. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem kapsz aláírást úgy. Azt Te tudod, ennek milyen következménye lehet.
2023. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fizetni kellett, ha túlléptünk egy bizonyos felvett kreditszámot a szabadon választható tárgyakkal. Az a legbiztosabb, ha megkérdezed a tanulmányi osztályt, hogy nálatok hogyan van
2023. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nálunk ilyenkor már nem lehet tárgyakat leadni, csak ha a hallgató vagy az oktató egészségügyi állapota akadályozza a megvalósulást (tudtommal). Kérdezz körbe nálatok, hogy működik, de szerintem elég kéne legyen, ha nem jársz be és nem mész vizsgázni-kreditelhagyás
2023. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát most már mindenféleképpen lecsúsztál, ennek az elintézése már csak TO-n keresztül fog menni.

Nem szemrehányás, csak tanács a jövőre. A tárgyfelvételi időszak utolsó pillanataiban is, gondold át rendesen, hogy kell-e minden amit felvettél.


Én például tudatosan használtam ezt ki, 24-ig tartott a tárgyfelvételi időszak, azaz még le is lehetett adni.

Volt egy szabvál, ami nagyon érdekel, de nincs az az isten, hogy bejárjak az órákra, meg extra időt szánjak a beadandóra a kötelező órák mellett. Így felvettem szeptember első napjaiban még a rangsorosnál, be is jutottam. A tanár feltöltött minden anyagot 19-én, és 20-án mindenkit hozzárendelt a tantárgy mappájához. Én 22-én mindent letöltöttem, a tananyagot, ppt-ket, videókat, gyakorlófeladatokat, aztán leadtam a tárgyat.

Így problémamentesen lett egy jól strukturált csomagom, az órai/beadandó követelmények nélkül.

2023. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz be és nem vizsgázol erre a tárgyra szépen bírják az elégtelent, ami rontani fogja az átlagodat. Ha neked ösztöndíjhoz vagy kolihoz nem lényeg az átlag akkor tökmindegy. Fizetni a legtöbb egyetemen az újrafelvételért kell, de gondolom ha most nem szeretnéd ezt a szabvált megcsinálni, akkor később sem.
2023. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!